POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.08.2022, 18:20:16] • zachodniopomorskie

Kolejny transport żywności dla Ukrainy. Z Pomorza Zachodniego do Mikołajowa

Kolejny transport żywności dla Ukrainy. Z Pomorza Zachodniego do Mikołajowa

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie wyśle do Mikołajowa na południu Ukrainy kilka ton produktów żywnościowych. Ciężarówka wypełniona konserwami, daniami instant, tysiącami opakowań kaszy, soli, oleju, kawy i herbaty wyruszy na Wschód w drugiej połowie sierpnia. Na zakupy przeznaczono prawie 100 tysięcy złotych. To kolejny transport darów na Ukrainę organizowany przez Urząd Marszałkowski WZ. Wcześniej przekazaliśmy regionom partnerskim - Odeskiemu i Mikołajowskiemu - m.in. sprzęt medyczny, agregaty prądotwórcze, śpiwory, karimaty, leki, odżywki dla dzieci.

Zakup żywności to odpowiedź na apel władz Obwodu Mikołajowskiego. Samorządowcy z tego regionu są w stałym kontakcie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem. W obliczu rosyjskiej agresji Ukraina bardzo potrzebuje wsparcia - nie tylko w wymiarze politycznym i militarnym, ale przede wszystkim humanitarnym.

- To już kolejny transport dla Ukrainy, który przygotowujemy - przypomina marszałek Olgierd Geblewicz. - W marcu i kwietniu zorganizowaliśmy w urzędzie wielką zbiórkę, której efektem było kilkaset kartonów z żywnością, środkami czystości, artykułami medycznymi. Wysłaliśmy naszym ukraińskim przyjaciołom również karimaty, śpiwory, termosy, powerbanki, latarki, apteczki i inne potrzebne sprzęty. Od razu po wybuchu wojny przygotowaliśmy w pełni wyposażoną karetkę i zapas materiałów opatrunkowych. Przekazaliśmy również dużo sprzętu szpitalnego. Pomoc jest cały czas potrzebna - podkreśla Olgierd Geblewicz.

Decyzją Zarządu Województwa na zakup produktów żywnościowych, który zostaną wysłane do Mikołajowa, przeznaczono 93 145,90 zł. Zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez ukraińskie władze samorządowe zakupionych zostanie: ponad 3500 tysiąca konserw, około 1500 zup błyskawicznych, prawie 2000 opakowań kaszy (gryczana i jęczmienna, w torebkach), prawie 700 litrów oleju rzepakowego (w butelkach 1l), 975 opakowań soli (po 0,5 kg), ponad 7 tysięcy paczek drożdży suszonych potrzebnych do wypieku chleba.
Wśród darów będzie też herbata (685 paczek) i kawa palona mielona (2750 opakowań).

Transport planowany jest w drugiej połowie sierpnia. Odbiorcą żywności będzie Państwowa Wojskowa Administracja Regionalna Obwodu Mikołajowskiego.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■