POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.08.2022, 08:42:50] • Międzyzdroje

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Ratusz w Międzyzdrojach to ogromna inwestycja. To miejsce, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość załatwienia bardzo wielu spraw w jednym miejscu. Wszystkie budynki wchodzące w skład tego administracyjnego kompleksu zostały wybudowane na palach. Wszystko przez to, że teren ten jest piaszczysty i podmokły.



Kiedyś na terenie tym nic nie było.

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

2016r.( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

- Były to tzw. piachy, był to teren podmokły otoczony ulicami Komunalną, Nowomyśliwską, Niepodległości i Gryfa Pomorskiego. Teraz teren ten został zurbanizowany. Wszystkie budynki zostały wybudowane na palach - mówi nam burmistrz Międzyzdrojów, Mateusz Bobek.

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W budynku administracyjnym znajduje się Urząd Miejski, OPS oraz MTBS.

- Czekamy jeszcze z niecierpliwością na bibliotekę i czytelnię - dodaje burmistrz Bobek.

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak informuje burmistrz Międzyzdrojów na dole znajdzie się także miejsce na działalność komercyjną. Powstanie bank, będzie także Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz zamiejscowe placówki Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim.

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

- Wszystko po to, aby można było w jednym miejscu załatwić wszystkie sprawy. Nie ukrywam, że temu też służy bezpłatny parking przez dwie godziny. Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, tak, aby każdy bez żadnych barier mógł załatwić swoją sprawę - mówił Mateusz Bobek.

Według planów na parterze budynku administracyjnego znajdziemy m.in: lokale usługowe, windykację - kasa, szatnie damskie i męskie, toalety, pokój socjalny, biuro komendanta, biuro strażników miejskich, Cepik, pomieszczenie techniczne, serwerownie, biuro informatyka, magazyn, bar, boks na rowery, czytelnia z salą spotkań, dział dla dzieci, oraz czytelnie internetową.


Na pierwszym piętrze znajduje się sala spotkań rady miejskiej, sekretariat rady miejskiej, biuro przewodniczącego rady miejskiej, biuro radcy prawnego, poszczególne referaty Urzędu Miejskiego, pomieszczenia socjalne, toalety, terapia grupowa, gabinet terapeutyczny, biuro księgowej, biuro dyrektora, wypożyczalnia, magazyn książek, biuro opracowań księgozbiorów.

Na drugim piętrze jest m.in sekretariat burmistrza, buro burmistrza, biuro sekretarza, poszczególne referaty Urzędu Miejskiego, sala konferencyjna, biuro zastępcy burmistrza, biuro skarbnika, kierownik OPS, inspektor ds. uzależnień, magazyn żywności, sekretariat MTBS, realizacja świadczeń, asystent rodziny, księgowość, sala zebrań wspólnot, główny księgowy MTBS, rozliczenia oraz biuro pani prezes MTBS, toalety.

Na trzecim piętrze m.in. sala ślubów oraz obrad rady miasta, biuro USC, archiwum USC, biuro ewidencji ludności, pomieszczenia logistyczne, techniczne, toalety i szatnia.


Jak informuje burmistrz Międzyzdrojów dopełnieniem tej inwestycji będzie zrealizowanie placu przed ratuszem, który zamieni się w oazę zieleni.

Zagospodarowanie placu przed ratuszem planowane jest na 2023 rok.

- Całość kwoty za ratusz to 31.151.609,19 zł netto. Przed Ratuszem będzie również zagospodarowany plac . Nowe Centrum sp. z o.o. uzyskała pozwolenie na budowę. Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek pod koniec września ubiegłego roku, przedstawił mieszkańcom 3 koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej przed nowym ratuszem. Mieszkańcy w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego, zdecydowali się wybrać trzecią koncepcje projektową - poinformowała Aleksandra O'Donnel z Biura Burmistrza Międzyzdrojów.

Ratusz w Międzyzdrojach został wybudowany na palach. Zobacz film!

fot. ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Lubinus • Sobota [03.09.2022, 16:00:18] • [IP: 37.47.128.***]

Gratulacje! Budynek dobrze wpisany w przestrzeń miasteczka, choć o proporcjach można by dyskutować...Projektowany był w czasie prosperity, oby w czasie kryzysu nie stał się problemem... Życzmy sobie wszyscy, by polska przedsiębiorczość i samorządowa mądrość pozwoliła zdrowo przetrwać nadchodzące zmiany w imię wspólnego dobra...

Gość • Środa [17.08.2022, 07:18:14] • [IP: 91.233.18.***]

istotne jest to ze widac bardzo dużo zieleni

Gość • Poniedziałek [15.08.2022, 14:25:36] • [IP: 83.20.255.***]

Gigantomania.

Gość • Sobota [13.08.2022, 10:44:10] • [IP: 5.173.156.**]

Można zrobić z tego szkole i przedszkole po wyborach.

Gość • Sobota [13.08.2022, 08:13:46] • [IP: 46.171.188.***]

Zobaczymy po zimie, ogrzać stary urząd miejski a tę stodołę to jednak różnica, zwłaszcza w obecnej niepewnej sytuacji.

Gość • Sobota [13.08.2022, 07:53:16] • [IP: 83.23.186.**]

Przedszkole tam powinno być. Ile tych urzędasów musimy wyżywić.

Gość • Sobota [13.08.2022, 07:22:32] • [IP: 5.173.29.**]

Za hajs podatnikow baluj

Kaszub • Sobota [13.08.2022, 03:40:35] • [IP: 216.209.13.***]

Najwazniejsze ze w szatniach bedzie podzial na damsko meskie.W terazniejszych czasach jest koniecznosc. " - kasa, szatnie damskie i męskie, toalety, pokój socjalny, biuro komendanta, biuro strażników miejskich,"

Gość • Piątek [12.08.2022, 18:37:26] • [IP: 5.173.30.***]

Ciasno było w starym urzędzie

Gość • Piątek [12.08.2022, 18:08:34] • [IP: 83.20.239.**]

Po gramatyce widać, że pracownicy sobie chwalą. Wśród nich są ludzie ale też ludziska. Byle nie zapominali, że t z podatków mieszkańców ten pałac. Pracujący tam ludziska na szkolenie z kultury obsługi klientów. Nie zapominajmy, że taki jest cel ich pracy czyli za to dostają od Nas kasę. Można opublikować zdjęcia Urzędów miast podobnej liczebności mieszkańców. Naprawdę przypomina to Uewrząd wojewódzki. Oby dobrze służyli pracownicy ludziom. Trochę może i ma znaczenie budynek, ale dla petenta ważne jest pozytywne załatwienie sprawy przez miłego i kompetentnego fachowca niż złorzeczyć pod nosem wychodząc z pałacu.

Gość • Piątek [12.08.2022, 16:59:34] • [IP: 37.47.187.**]

Pewnie te dobre komentarze piszą pracownicy

Gość • Piątek [12.08.2022, 15:28:05] • [IP: 83.11.40.***]

Na palach a w środku ściany pękają

Gość jagódka • Piątek [12.08.2022, 15:11:02] • [IP: 31.0.62.**]

Byłam, widziałam i cieszę się, że mamy taki ratusz. W ciągu 40 minut załatwiłam 3 sprawy. Poza tym, nareszcie pracownicy urzędu mają prawdziwe gabinety, a nie klituszki z biurkami tuż obok siebie. Przecież na Książąt Pomorskich, to był dramat. Oddech złapać ciężko było. Taki ratusz, to na wiele lat starczy.

Gość • Piątek [12.08.2022, 15:05:25] • [IP: 94.254.237.***]

A mnie bocian przyniósł w kapuście. Rozumiem, że 5cio tysięczne miasto stać na to i nie będzie problemu w czasach kryzysu bo inaczej to co ja będę z tego miał? Będą podnosić mieszkańcom podatki żeby mieli z czego utrzymać wszystko? A mieszkańcy skąd mają wziasc?

Gość • Piątek [12.08.2022, 13:12:03] • [IP: 37.47.187.**]

A po co im taki ratusz a co urzad miejski był złym budynkiem lepiej jak by przekazali młodym mieszkania bo uciekają weźcie się za działki ogrodnicze sami obcy mieszkają i sprzedają

Gość • Piątek [12.08.2022, 11:44:50] • [IP: 94.254.232.***]

Małe miasteczko wybudowało sobie Urząd Wojewódzki.

Gość • Piątek [12.08.2022, 11:36:01] • [IP: 46.205.138.**]

Dojście z ratusza do Gryfa Pomorskiego kiedyś było planowane koło poczty na ulicę Krótką i dalej do domu kultury. Ale czy teraz ktoś o tym pamięta? Pewnie będziemy chodzili na okrągło.

Gość • Piątek [12.08.2022, 10:48:08] • [IP: 83.23.183.**]

A gdzie będzie biblioteka, bo się nie mogę doczytać? I drugie pytanie, którędy będzie dojście od ul. Gryfa Pomorskiego, czy trzeba będzie chodzić dookoła?

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■