POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [05.08.2022, 21:17:28] • Gmina Golczewo

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

fot. golczewo.pl

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zrealizował projekt pn. „Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo”. Celem projektu była promocja walorów rekreacyjnych, przyrodniczych, a także dziedzictwa kulturowego LSR. Zwieńczeniem i rezultatem pracy nad projektem są: album „Gmina Golczewo wczoraj dziś”, gra memo, quest mapa Golczewa oraz mapa turystyczna.

Ten dorobek turystyczny to piękna pamiątka dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń, ale także ciekawa forma rozrywki. Dzięki grze memo poznamy wszystkie architektoniczne budowle, wydarzenia i zakątki Gminy Golczewo, natomiast gra quest - mamy nadzieję zainspiruje do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Album pn. „Gmina Golczewo wczoraj i dziś” to ciężka praca wielu osób, ale przede wszystkim Pana Andrzeja Franca oraz Pana Aleksandra Germanowicza, dzięki którym mogliśmy zatrzymać w czasie wspomnienia z dawnego Gulzow, Goliszewa i obecnego Golczewa. To pasja tych dwóch Panów sprawiła, że mamy tak bogatą historię starych pocztówek oraz fotografii, a także pozwoliła stworzyć wyjątkową publikację. Należy wspomnieć, że te materiały promocyjne to pierwsze takie wydanie w Golczewie, więc jest to podwójne szczęście, że mogliśmy być jego współinicjatorami. Mamy nadzieję, że album będzie dla wielu z Państwa sentymentalna podróżą w przeszłość, a mapa turystyczna, quest oraz gra memo przyczynią się do spędzania rodzinnego czasu w aktywny i kreatywny sposób.

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

fot. golczewo.pl

Wydanie wszystkich publikacji było możliwe dzięki pozyskaniu zewnętrznych środków finansowych. Publikacje zostały opracowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie w ramach działania pn. „Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo”. Projekt został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictw i Rozwoju Wsi. Działanie dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się w sobotę posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■