POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [05.08.2022, 21:17:28] • Gmina Golczewo

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

fot. golczewo.pl

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zrealizował projekt pn. „Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo”. Celem projektu była promocja walorów rekreacyjnych, przyrodniczych, a także dziedzictwa kulturowego LSR. Zwieńczeniem i rezultatem pracy nad projektem są: album „Gmina Golczewo wczoraj dziś”, gra memo, quest mapa Golczewa oraz mapa turystyczna.

Ten dorobek turystyczny to piękna pamiątka dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń, ale także ciekawa forma rozrywki. Dzięki grze memo poznamy wszystkie architektoniczne budowle, wydarzenia i zakątki Gminy Golczewo, natomiast gra quest - mamy nadzieję zainspiruje do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Album pn. „Gmina Golczewo wczoraj i dziś” to ciężka praca wielu osób, ale przede wszystkim Pana Andrzeja Franca oraz Pana Aleksandra Germanowicza, dzięki którym mogliśmy zatrzymać w czasie wspomnienia z dawnego Gulzow, Goliszewa i obecnego Golczewa. To pasja tych dwóch Panów sprawiła, że mamy tak bogatą historię starych pocztówek oraz fotografii, a także pozwoliła stworzyć wyjątkową publikację. Należy wspomnieć, że te materiały promocyjne to pierwsze takie wydanie w Golczewie, więc jest to podwójne szczęście, że mogliśmy być jego współinicjatorami. Mamy nadzieję, że album będzie dla wielu z Państwa sentymentalna podróżą w przeszłość, a mapa turystyczna, quest oraz gra memo przyczynią się do spędzania rodzinnego czasu w aktywny i kreatywny sposób.

Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo

fot. golczewo.pl

Wydanie wszystkich publikacji było możliwe dzięki pozyskaniu zewnętrznych środków finansowych. Publikacje zostały opracowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie w ramach działania pn. „Promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LSR Gminy Golczewo”. Projekt został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictw i Rozwoju Wsi. Działanie dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybudowano ponad 5 km wodociągu na odcinku Domysłów-Warnowo i prawie 200 przyłączy wodociągowych w Warnowie Warnowo pozostawione, wręcz zapomniane przez lata. Miejscowość ta musiała czekać aż do dzisiaj, do marca 2023 r. na to aby jej Mieszkańcy mieli nieskrępowaną możliwość korzystania z wody pitnej. Tak dużej kompleksowej inwestycji tutaj nie było od dziesiątek lat. Do każdego domostwa w Warnowie doprowadzono instalację wodną wraz z przyłączem i studzienkom pomiarową na posesji. Taka kompleksowa inwestycja jest rzadkością. Mieszkańcy sporo zaoszczędzili. ■ Będzie dodatkowy pociąg Gryfino - Szczecin W wyniku działań podjętych w ubiegłym tygodniu przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza od poniedziałku (6 lutego) z Gryfina do Szczecina będzie można dojechać dodatkowym pociągiem przed godziną 7. ■ Podtopienia w gminie Międzyzdroje. Cofka wód morskich i obfite opady deszczu powodują podtopienia terenów gminy Międzyzdroje. Zjawisko jest znane od dawna, podtopienia nisko położonych terenów w naszym regionie są od wieków. W 1997 roku na dawnej Drodze Krajowej 3. pod mostkiem Starego Zdroju zbudowano tamę i przepompownię, ponieważ podtopienia Międzyzdrojów były nie do zniesienia. Tuż obok, przed tamą na mostku ponad pół wieku temu wybudowano przesyłową linię energetyczną i na sztucznie podwyższonym gruncie zbudowano słupy. Teraz stoją w wodzie, ponieważ woda napływa z Zalewu Szczecińskiego ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■