POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [27.07.2022, 08:29:51] • Lubin

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

W Lubinie koło Międzyzdrojów miało miejsce w ostatnią sobotę (23.07.2022) niezwykłe spotkanie przedstawicieli różnych kultur i narodowości z całego świata. Jego celem była pomoc dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w tamtejszym ośrodku ZUS.

Do Lubina dotarła pomoc humanitarna dostarczona przez organizację Operation Blessing. Jest to duża międzynarodowa organizacja, wywodząca się z USA, o silnie chrześcijańskim charakterze. Całe wydarzenie było koordynowane przez kierownictwo polskiego oddziału tej organizacji.

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

Wraz z samochodem z potrzebnymi rzeczami do Lubina dotarła międzynarodowa grupa wolontariuszy, pochodzących m.in. z USA i Peru.

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

Była to również okazja do spotkania z mieszkańcami Lubina i Wapnicy, którzy od kilku miesięcy regularnie pomagają naszym gościom z Ukrainy.

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzieci mieszkające w ośrodku ZUS mogły zrelaksować się przy zabawie organizowanej przez profesjonalnych animatorów, nie zabrakło lubianych przez dzieci atrakcji, takich jak malowanie twarzy czy zaplatanie warkoczyków.

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

W ośrodku ZUS w Lubinie mieszka obecnie ok. 80 osób. Ich sytuacja materialna i zawodowa jest bardzo różna, niemniej dla wielu z nich regularne wsparcie jest nadal bardzo potrzebne. Dotyczy to zwłaszcza rodzin wielodzietnych oraz osób, które nie mogą podjąć regularnej pracy, gdyż samotnie zajmują się dziećmi małymi bądź niepełnosprawnymi.

Spotkanie kultur i pomoc dla uchodźców

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [29.07.2022, 10:31:37] • [IP: 46.205.145.**]

Źle, dobrze, jakie ma to znaczenie jeżeli diagnoza jest trafna. Trzeba pomagać. Z tego materiału prasowego można wile wyczytać. Przerażające jest to, że tam jest tyle malutkich dzieci, a tego nikt nie poruszył. Można dodać że to jest pomoc międzynarodowa pod skrzydłami USA.

Gość • Czwartek [28.07.2022, 19:52:54] • [IP: 94.254.174.***]

Źle oceniasz tą osobę, na podstawie jednego zdania Jakim prawem właściwe kogoś osadzasz wielka pomagaczko

Gość • Czwartek [28.07.2022, 19:52:20] • [IP: 94.254.174.***]

Źle oceniasz tą osobę, na podstawie jednego zdania Jakim prawem właściwe kogoś osadzasz wielką pomagaczko

Gość • Czwartek [28.07.2022, 15:00:48] • [IP: 83.23.190.**]

Gościu, daruj sobie ten prymitywny komentarz. Podaj swoje dane, w razie konieczności pomogę Tobie, chociaż sama mam niewiele. Ja pomagam temu, kto naprawdę potrzebuje pomocy, nie patrząc na kolor skóry, narodowość, orientację seksualną itp. Ty zapewne już od dawna rozpychasz się łokciami do wszystkich możliwych instytucji, by coś chapnąć. Zapewne praca też niekoniecznie Ciebie interesuje, a swoje potrzeby zaspokajasz z 500 plus, czyli okradasz własne dzieci. Jesteś egoistą, samolubem, wykazujesz roszczeniową postawę bo wszystko Ci się należy... Zmień nastawienie do otoczenia, sąsiadów i świata. Obecnie panujący gotują nam taki los. Tak niewiele możemy zrobić ale pomagać sobie wzajemnie powinniśmy KONIECZNIE. Pamiętaj, nie wszystko musisz mieć. Czasami biedniej znaczy godniej. Wszyscy musimy spiąć się i przetrwać kryzys i nadchodzącą biedę. Tylko trzymajmy się razem, nie szczujmy się nawzajem, pomagajmy sobie i mimo wszystko... więcej uśmiechajmy się. Jeśli źle oceniłam Ciebie to przepraszam.

Gość • Czwartek [28.07.2022, 08:50:19] • [IP: 89.174.73.**]

A czy możemy zacząć już pomagać sami sobie? Bo coraz większą bida, a uchodzcy już trochę posiedzieli odpoczęli można chyba iść do pracy

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■