POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.07.2022, 20:21:29] • Gmina Międzyzdroje

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

fot. Andrzej Ryfczyński

Przed laty letni wyjazd na wyspę Wolin był marzeniem Polaków z odległych regionów Polski. Z czasem zdegradowane ośrodki odzyskują obecnie swój blask, a nowoczesna infrastruktura komunikacyjna zachęca gości.

Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze czasy gdy do portu w Wicku regularnie ze Szczecina przypływały statki białej floty z turystami. Stan wojenny, a później zmiana ustroju cały poprzedni porządek wywróciła i stało się tak jak z PGR-ami. Po obiektach Ośrodka Wypoczynkowego ZMS w Lubinie nie ma śladu. Kończy się wyburzanie i usuwanie gruzu. Będą nowe inwestycje w sołectwach.

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

fot. Andrzej Ryfczyński

Od jakiegoś czasu te zaniedbane tereny wracają do łask. Nowi właściciele w różny sposób próbują zagospodarować te tereny. Ośrodek ZMS w Lubinie teraz jest oczyszczany ze starych budowli, nawet dawnej zniszczonej po wojnie cementowni. Widać że będą duże inwestycje. Motorem rozwoju staje się zbudowana w Wapnicy marina i ostatnio odbudowany fragment dawnej plaży nad Jeziorem Duże Wicko.

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

fot. Andrzej Ryfczyński

Gołym okiem widać chęci przygotowania terenów do budowy małych domków letniskowych i miejsc dla kamperów. Po covidzie dużo ludzi szuka miejsc nie zatłoczonych. Tereny są może nie łatwe do zagospodarowania, ale Polak potrafi i to widać. Ostatnio sekretarz gminy Międzyzdroje Adam Szczodry poinformował że kończy się etap tworzenia dokumentacji melioracji Doliny Trzciagowskiej, terenów Wapnicy. Niedługo będzie prezentacja w świetlicy Wiklina.

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

fot. Andrzej Ryfczyński

Stopniowo będzie prowadzony remont i przebudowa ulicy Turkusowej i Głównej. Ambicją burmistrza Międzyzdrojów w najbliższym roku jest remont fragmentu ulicy Turkusowej i kawałek ulicy Głównej. Ten odcinek zacznie się nowym rondem zamiast skrzyżowania, a zakończy się na ulicy Głównej przy witaczu Lubina. Jak tylko uda się pozyskać fundusze, to będą remontowane dalsze części ulicy Głównej, powiedział burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

fot. Andrzej Ryfczyński

Inwestycje w rejonie Międzyzdrojów przywracają turystyczną atrakcyjność wyspy

Lubin 69( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

AsiaZWapnicy • Poniedziałek [01.08.2022, 14:15:09] • [IP: 46.205.147.*]

A czy można prosić o więcej zdjęć z ZMS-u? Kiedyś pamietam jeszcze ogromna ścianę z piękna mozaika przedstawiająca słońce. Niestety gdzieś zapodzialam te zdjęcia…Byłoby fajnie gdy była taka możliwość.

Gość • Poniedziałek [01.08.2022, 13:59:05] • [IP: 46.205.147.*]

Można prosić o więcej archiwalnych zdjęć?

Lubinus • Środa [27.07.2022, 21:04:28] • [IP: 37.47.129.**]

Mieszkańcy Lubina, po złych doświadczeniach z poprzednim Samorządem, mają nadzieję, że w powstającym Planie Zagospodarowania, uda się pogodzić zarówno potrzeby bytowe obywateli naszej pięknej wioski z rozwojem turystyki przyjaznej przyrodzie.

Gość • Wtorek [26.07.2022, 13:55:25] • [IP: 37.248.170.**]

Piękne ośrodki były. Dzisiaj wszystko zdewastowane. Fajnie, że są inwestorzy, może ta dżungla zostanie uporządkowana i tereny wrócą do cywilizacji jak za czasów swojej świetności. Oby wszyscy by na tym skorzystali.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 11:08:20] • [IP: 212.244.63.***]

Wszystkim osobom martwiącym się o POSZANOWANIE krajobrazu proponuję podejść tam na miejsce i zobaczyć jaki syf przy samej wodzie zgromadziliśmy przez lata my mieszkańcy. Nawet dziko rosnące krzaki nie były w stanie przez lata przykryć faktu jak szanujemy nasz krajobraz. Super sprawa, że robi się tam porządek.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 10:33:00] • [IP: 176.221.122.***]

Byle tylko te inwestycje prowadzić z POSZANOWANIEM miejsca, krajobrazu. Oby nadal mogli tu wypoczywać ludzie szukający spokoju, a nie zatłoczonych plaż!

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 10:29:21] • [IP: 212.244.63.***]

Nareszcie te tereny mają gospodarza. Przecież pod hasłem ekologicznych wiosek w otulinie Parku zrobiliśmy sobie tam prawdziwą bombę ekologiczną wysypując wszelkiej maści śmieci i odpady. Widać, że inwestor zabrał się do oczyszczania terenu, więc pewnie zaraz rozpocznie się przywracanie świetności tych terenów. Będę kibicował

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 09:09:58] • [IP: 195.205.63.***]

Jak było pięknie w tych stronach. Życie tętniło. Ośrodki kolonijne, wczasowe, plaża, kajaki wodne, domki, Biała Flota, nawet kino było. Wszystko przez lata zostało zniszczone. Lubin, Wapnica, Wicko to miejscowości w przepięknym krajobrazie i otulinie Parku Wolińskiego Natura 2000 szanujmy to piękno i nie dopuśćmy do kolejnego zniszczenia.

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 08:06:18] • [IP: 83.13.155.**]

Oby tylko nie zasypywali ziemią doliny trzciągowskiej, kretyni bez wyobraźni

Gość • Poniedziałek [25.07.2022, 00:14:43] • [IP: 83.20.232.*]

Widziałem kilka dni temu. Panowie z firmy wykonującej porządki sprzątają dzikie wysypisko śmieci na starej cementowni, bardzo dobra robota! Wkońcu ktoś posprząta ten brud i syf.

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■