POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.07.2022, 15:15:28] • Międzyzdroje

„Rodzina” do zadań specjalnych - książki w języku ukraińskim w międzyzdrojskiej bibliotece

„Rodzina” do zadań specjalnych - książki w języku ukraińskim w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zakupiło i przekazało do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach książki w języku ukraińskim dla dzieci oraz dorosłych w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych. Książki są już opracowane i gotowe do wypożyczenia.

Wiemy, jak ważne w dobie Internetu i mediów społecznościowych jest czytelnictwo. Dodatkowo chcemy, aby nowi mieszkańcy Międzyzdrojów uczestniczyli w każdej formie kultury. Postanowiliśmy więc włączyć do naszego księgozbioru nowy dział książek w języku ukraińskim, w którym znajdziecie m.in. dzieła Stephana Kinga, Dana Browna, Ernesta Hemingwaya czy George’a Orwella, a dla dzieci: „Psi Patrol’, „Muminki”, „Ferdynand Wspaniały”, „Wielka encyklopedia ciekawostek” czy biografie Cristiana Ronaldo, Lionela Messiego. Ale to nie wszystko! Bibliotekarze opracowali dla Was jeszcze więcej ciekawych książek – mamy nadzieję, że Wam się spodobają.

„Rodzina” do zadań specjalnych - książki w języku ukraińskim w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Serdecznie zapraszamy do wypożyczalni!

Chcielibyśmy podziękować Innie Zholudevie za pomoc przy tłumaczeniu tekstu plakatu z języka polskiego na język ukraiński informującego gości z Ukrainy o projekcie i możliwości wypożyczenia książek w ich ojczystym języku.

Książki zostały zakupione w ramach projektu „Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR
Bibliotekarze


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gośćtraker • Poniedziałek [25.07.2022, 03:58:50] • [IP: 37.248.36.***]

Jadę objazdowo do jako kierowca dużego do Gródka jagiellońskiego zobaczę i przekaże jak to się ma z drugiej strony bo sensacja ma krótkie łapki zobaczę czy bracia z UKry mają takie samo zdanie odnośnie zamieszczonego artykułu, poszukam wydań w j, polskim.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■