POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [20.07.2022, 16:34:12] • Międzyzdroje

Sezon kąpielowy 2022 na plaży w Międzyzdrojach

Sezon kąpielowy 2022 na plaży w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Półmetek sezonu letniego już za nami. Wakacje w toku, słońce i kąpiele w Bałtyku a pogoda dość dynamicznie się zmienia. O nasze bezpieczeństwo na kąpielisku dbają ratownicy WOPR woj. Zachodniopomorskiego, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Teren kąpieliska strzeżonego obejmuje obszar 300 m po stronie wschodniej od Molo oraz 600 m po stronie zachodniej z wyłączeniem obszaru 50 m pasa bezpieczeństwa przy molo oraz z wyłączeniem obszaru 200 m na odcinku pomiędzy zejściem F i G. Ponadto w godz. od 18:00 do 10:00 dnia następnego ratownicy pełnią dyżury nocne. Na kąpielisku ratownicy dysponują nowoczesnym sprzętem ratunkowym np. defibrylatorem AED czy dronem ratującym życie tj. posiadającym możliwość przekazywania dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Działa również radiowęzeł i monitoring plaży. W tym roku kąpielisko zostało wyposażone w wózek inwalidzki plażowy do kąpieli morskich, tak więc w pełni z dobrodziejstwa uroków plaży i kąpieli morskich mogą korzystać osoby niepełnosprawne, którym pomogą odpowiednio przeszkoleni ratownicy z uprawnieniami do obsługi osób niepełnosprawnych.

W sezonie 2022 możemy również pochwalić się Błękitną Flagą przyznaną Kąpielisku morskiemu Międzyzdroje Zachód oraz Marinie w Wapnicy, która dumnie powiewa przy stanowisku ratowniczym. Błękitna flaga oznacza spełnienie wymagań w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Sezon kąpielowy 2022 na plaży w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Korzystając z urokliwej międzyzdrojskiej plaży pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa, szczególnie podczas kąpieli jak i podczas prowadzonych aktywności sportowych. W Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej, usytuowanej przy zejściu B ( przy ul. Pomorskiej), codziennie w godz. od 10:00 do 18:00 można poćwiczyć, zagrać w piłkę nożną beach soccer czy siatkówkę plażową.

Sezon kąpielowy 2022 na plaży w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Dużą popularnością cieszą się organizowane w weekendy turnieje: w sobotę – turniej beach soccer, a w niedzielę – turniej siatkówki. W strefie odbywają się również jednorazowe akcje promocyjno – sportowe z udziałem znanych gwiazd sportu jak „Szyjemy Sport na miarę z Enea”, w której udział wzięło 140 dzieci w wieku od 9 do 14 lat, koszykarz Cezary Trybański czy siatkarz Krzysztof Ignaczak. Również w weekendy w godz. 15:00 – 18:00 działa strefa animacji dla dzieci.

Sezon kąpielowy 2022 na plaży w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Prowadzone działania dostosowane są do każdego wieku. Dzieci bawią się chustą Klanza, puszczają latawce, czy rywalizują na przygotowanym torze przeszkód. A dla tych dzieci, które wolą zabawy indywidualne przygotowaliśmy Strefę Malucha czyli plażowy plac zabaw z urządzeniami przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych. Lato na plaży w Międzyzdrojach? Z całą stanowczością TAK! Zapraszamy do udziału w aktywnościach organizowanych podczas sezonu letniego!

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [23.07.2022, 21:15:26] • [IP: 37.248.170.***]

Może aktualne zjedcie dodać z plaży w Międzyzdrojach a nie stare. Bo aktualnie woda jest zasyfiała, pełno glonów, po za kolana musiałam wejść do wody żeby było ich mniej, plątały się w między nogami przez co ciężko było iść, dalej też są trochę mniej. No i ten okropny smród z wody.

Gość • Sobota [23.07.2022, 04:34:22] • [IP: 5.173.25.***]

Mhm

Gość • Środa [20.07.2022, 19:56:38] • [IP: 89.151.37.**]

Super... ale dbajcie o silnik... warto go unieść na zawiasie.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■