POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.07.2022, 21:03:19] • Międzyzdroje

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

fot. Organizator

We wtorek 19 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się trzecie warsztaty plastyczno - ekologiczne z cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.

Istotą warsztatów było pokazanie znaczenia upcykilngu, czyli techniki, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej używanych, ażeby stworzyć coś zupełnie nowego i równie przydatnego. Dzieci wraz z opiekunami z dużą aprobatą podjęły się zadania, jakim było stworzenie przyborników na długopisy, pióra, ołówki itp. z rolek po papierze toaletowym. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji materiały plastyczne: kolorowe wycinanki, naklejki, wstążki oraz niezliczoną ilość zestawów kreatywnych potrzebnych do stworzenia nietuzinkowych prac.

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

fot. Organizator

W warsztatach udział wzięły dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, mieszkańcy, a także turyści, którzy aktualnie przebywają na wczasach w kurorcie.

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

fot. Organizator

Dziękujemy naszej niezastąpionej wolontariuszce Krystynie Marzec z Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy za pomoc. Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów oraz krzeseł, pracowników Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej.

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

fot. Organizator

Serdecznie zapraszamy 26 lipca 2022 r. na ostatnie już warsztaty w godzinach 11:00-13:00 obok Informacji Turystycznej na promenadzie. W razie niepogody zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przy ul. Norwida 15. Będziemy wykonywać organizery krawieckie i piaskowe mozaiki
Serdecznie zapraszamy wszystkich, małych i dużych miłośników rękodzieła oraz ekologii. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

fot. Organizator

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.
@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Biblioteka Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■