POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.07.2022, 18:12:44] • zachodniopomorskie

Sołectwa stawiają na aktywność i miejsca do rekreacji. Są pierwsze umowy z „Grantów sołeckich 2022”

 Sołectwa stawiają na aktywność i miejsca do rekreacji. Są pierwsze umowy z „Grantów sołeckich 2022”

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

„Granty sołeckie" po raz szósty! Czas na realizację projektów inwestycyjnych na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa. W poniedziałek, 18 lipca 2022 r. z przedstawicielami sołectw i gmin z Osiny, Golczewa, Przybiernowa, Świerzna i Rewala spotkał się marszałek Olgierd Geblewicz. Był czas na podpisanie umów i przedstawienie pomysłów. Wartość jednego grantu to 15 tys. zł.

„Granty sołeckie 2022” trafią w tym roku do kolejnych 180 sołectw, które będą mogły zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Jakie działania będą realizowane?
Podobnie jak w poprzednich edycjach sołectwa postawiły głównie na przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym. W ubiegłym roku dzięki tym środkom tworzone były nowe siłownie zewnętrzne, place zabaw, rewitalizowano parki czy świetlice. W tym roku będzie podobnie, ale program doczekał się też pozytywnych zmian!

–„Granty sołeckie” co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. W tym roku zwiększyliśmy pulę środków i wysokość dofinansowania na te małe, ale jakże ważne dla lokalnych społeczności inwestycje. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 15 tys. zł – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W poniedziałek, 18 lipca 2022 r. marszałek Olgierd Geblewicz spotkał się z pierwszymi laureatami konkursu. Podpisano umowy gwarantujące przekazanie wsparcia.

Przyznane granty zostaną przeznaczone m.in.:

- zagospodarowanie terenu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnogłowach (gm. Przybiernów),
- utworzenie miejsca rekreacyjnego w centrum sołectwa Redostowo (gm. Osina),
- rozbudowę placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Gostyniu (gm. Świerzno)
- zdudowanie parku STREET WORKOUT w Pustkowie (gm. Rewal)
- plac zabaw w Rokicie (gm. Rewal).

Natomiast boiska do koszykówki mają powstać w sołectwach Niemica (gm. Golczewo) oraz Kaleń (gm. Świerzno).

Dzięki tegorocznym „Grantom sołeckim” zostanie zbudowana także wiata przy świetlicy wiejskiej w Kłębach (gm. Golczewo)

Pełna lista rankingowa konkursu „Granty sołeckie 2022” dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: grantysoleckie.wzp.pl

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 2,7 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [20.07.2022, 09:25:29] • [IP: 185.220.101.***]

Czekamy aż sowicie przez sąd zostanie nagrodzony biała mewa za poświadczenie nieprawdy. Wiata

Gość • Środa [20.07.2022, 08:32:02] • [IP: 77.8.140.**]

Hamulcowy jeszcze nie został sowicie nagrodzony przez Sąd.

Gość • Środa [20.07.2022, 00:58:38] • [IP: 46.215.19.*]

Podstawa-hamulcowy się promuje.trochę śmieszny jest tak ludzi bałamucić

Gość • Wtorek [19.07.2022, 23:39:46] • [IP: 5.174.112.***]

Pula wzrosla o 5.000 zl w porownaniu z ubieglym rokiem, to fakt.Jednak zapomniano dodac, o cenach. Tak poszly w gore, ze oferty cenowe byly wazne zaledwie tydzien.Wnioski o granty byly skladane do 1.kwietnia 2022 mamy juz 20 lipca i jeszcze nie wszystkie solectwa podpisaly umowy, wiec nie moga rozpoczynac prac.Takze te 5tys to zadne rarytasy, gdyz w ubieglym roku mozna tylo wiecej kupic za te 10.000 niz w chwili obecnej to samo za 15.000.Samo zycie.

Gość • Wtorek [19.07.2022, 20:00:54] • [IP: 45.138.16.***]

Prześciga się z pisem?

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■