POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.07.2022, 20:59:25] • Kamień Pomorski

„Eko Strażaki i Dzieciaki w akcji!”

„Eko Strażaki i Dzieciaki w akcji!”

fot. OSP w Mechowie

W ostatnią sobotę, wraz z mieszkańcami Sołectwa Mechowo oraz Sołectwa Wołowiec, a także Radami Sołeckimi i Sołtysami tychże miejscowości zrealizowaliśmy projekt o nazwie "EKO STRAŻAKI I DZIECIAKI W AKCJI!", w ramach programu zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (Program Społecznik na lata 2022-2024).

Na początek podzieliliśmy się na kilka zespołów i z pełnym zacięciem wyruszyliśmy zbierać śmieci na terenie naszych sołectw. Gdy tylko napełniliśmy worki na najmłodszych (i nie tylko), na boisku wiejskim w Mechowie czekały już przeróżne atrakcje – skakance , zjeżdżalnia , tatuaże , wata cukrowa , popcorn , hot-dogi , ognisko z kiełbaskami , pokaz akcji ratowniczej oraz pierwszej pomocy przygotowany przez naszych Druhów i wiele, wiele innych.

Zorganizowaliśmy również masę konkursów z super nagrodami , a w nowym namiocie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mechowie wszyscy zainteresowani mieli możliwość wykonania własnych Eko-toreb na zakupy, a każde z odwiedzających nas dzieci otrzymało gadżety promocyjne OSP - smycze, długopisy oraz magnesy na lodówkę!

Zabawy było co nie miara, a nasze miejscowości dzięki wspólnemu wysiłkowi stały się po raz kolejny jeszcze piękniejsze.

Serdecznie dziękujemy za ciężką pracę, pomoc i zaangażowanie wszystkim biorącym udział w przygotowaniach i realizacji tego zadania: Sołtysom Mechowa oraz Wołowca, Radom Sołeckim, mieszkańcom oraz Druhom i Druhnom naszej jednostki.

#PomorzeZachodnie, #Społecznik, #KARRSA #ProgramSpołecznik
Pomorze Zachodnie Społecznik Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Program Społecznik

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Mechowie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■