POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.07.2022, 08:17:46] • zachodniopomorskie

Aktywne kobiety z obszarów wiejskich zapraszają do Różańska

Aktywne kobiety z obszarów wiejskich zapraszają do Różańska

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

„Inwazja Kobiecej Mocy” pod takim hasłem 23 lipca na boisku w Różańsku (gmina Dębno) odbędzie się III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego. To rywalizacja kół gospodyń podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych oraz mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

- Ta impreza to swego rodzaju podsumowanie działalności zachodniopomorskich kół gospodyń wiejskich. To także forma wymiany opinii i rodzaj integracji, bo chętnych pań do aktywnego, społecznego działania w regionie nie brakuje - mówi zachodniopomorski wicemarszałek Olgierd Kustosz.

W zawodach, podczas tej największej na Pomorzu Zachodnim imprezy integrującej środowisko kół gospodyń wiejskich, weźmie udział ponad 30 kobiecych drużyn. To koła gospodyń wiejskich z powiatów: stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego oraz pyrzyckiego. Wśród nich są m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki z Łęczycy, Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki z Chrząszczewa, Koło Gospodyń Wiejskich Szafir z Krzywina, Koło Gospodyń Wiejskich Trze-Boskie Zacisze, czy też Koło Gospodyń Wiejskich Różyczki z Nawrocka. Zawalczą one o tytuł mistrzowski i nagrody rzeczowe.

Na terenie imprezy (sobota, 23 lipca, uroczyste otwarcie o godz. 15) pojawi się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których będzie można podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze. Uczestnicy będą mogli także spróbować potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Zaplanowane są również warsztaty tematyczne, m.in. florystyczne, kulinarne, czy makijażu. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy oraz dmuchańce. Zwieńczeniem wydarzenia będzie plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” oraz pokaz ogniowy.

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców Pomorza Zachodniego. youtu.be/9_MOOnaaF4c

W organizację przedsięwzięcia zaangażowane są wszystkie wiejskie organizacje pozarządowe z Różańska w tym: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku – lider projektu, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Klub Piłkarski „Sokół” Różańsko, jak również niezrzeszeni, aktywni mieszkańcy sołectwa Różańsko. Za organizację pierwszej „Inwazji Kobiecej Mocy” Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku otrzymało w plebiscycie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nagrodę „Zachodniopomorski Lider NGO 2021” (w kategorii organizacje powstałe w latach 2019-2020).

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [19.07.2022, 08:24:14] • [IP: 5.173.24.**]

Fajnie. W tym roku przyda się inwazja mocy pieniądza bo nie wiadomo skąd brać na ciągłe podwyzki podatków, cen i tych co zasłaniają się, że wszystko drożeje chociaż nie zawsze muszą podnosić ceny bo można przeczekać do końca wojny.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■