POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [22.06.2022, 16:44:05] • zachodniopomorskie

Nowoczesna edukacja cyfrowa w zachodniopomorskich szkołach

Nowoczesna edukacja cyfrowa w zachodniopomorskich szkołach

fot. Organizator

8 szkół z województwa zachodniopomorskiego dostało się do bezpłatnych programów cyfrowej edukacji. Dołączyć mogły te placówki, które przygotowały najlepsze prace zgłoszeniowe. Od września podczas zajęć MegaMisji uczniowie klas 1-3 nauczą się zdrowych nawyków cyfrowych, a klasy 4-8 w projekcie #SuperKoderzy poznają podstawy programowania nie tylko na informatyce. Łącznie o przyjęcie do inicjatyw Fundacji Orange starały się 1054 szkoły z całej Polski, a zakwalifikowanych zostało 320 (75% z małych miejscowości).

Program MegaMisja dla klas 1-3 działa od 2015 roku i dotychczas wzięło w nim udział 1250 szkół i ok. 40 tys. dzieci. To dzięki niemu uczą się ważnych zasad młodego internauty i przygotowują do tego, aby korzystać z technologii odpowiedzialnie, z rozwagą i z umiarem. To nauka ochrony prywatności, kulturalnego wyrażania opinii czy weryfikowania źródeł informacji. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, w której uczniowie za wykonanie kolejnych zadań zdobywają nagrody dla całej szkoły – książki, audiobooki, gry, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne czy tablety. Dla nauczyciela to sposób na prowadzenie bardziej angażujących zajęć, podejmowanie aktualnych tematów, zadbanie o zdrowe nawyki cyfrowe dzieci i na podnoszenie też swoich kompetencji.

#SuperKoderzy to propozycja zajęć dla uczniów z klas 4-8, na których poznają podstawy programowania. Nie tylko na lekcjach informatyki, ale też na innych np. na przyrodzie, historii, fizyce, muzyce, lekcji języka polskiego i języków obcych. Nauczyciele nie muszą mieć umiejętności informatycznych ani programować, by wspólnie z dziećmi konstruować roboty, tworzyć mini-stacje pogodowe, reportaże dźwiękowe czy proste strony www, bo Fundacja Orange przygotowuje ich do prowadzenia nowoczesnych lekcji na bezpłatnych szkoleniach. Szkoły, które zakwalifikowały się do programu, otrzymają grant na zakup sprzętu np. zestawów robotów. Do tej pory z inicjatywy skorzystało 770 szkół i ok. 20 tys. dzieci.

Oba projekty są w pełni darmowe, wpisują się w podstawę programową, a także w społeczną misję Fundacji Orange, która już od 17 lat troszczy się o dobro dzieci w cyfrowym świecie i podnosi kompetencje nauczycieli tak, aby realizowali zajęcia dostosowane do potrzeb dzisiejszych uczniów.

- Zależy nam na tym, żeby lekcje w szkołach były dla uczniów ciekawe, angażujące, a nauczyciele potrafili korzystać z nowoczesnych możliwości po to, aby lepiej rozumieć świat młodych i to, jak dziś zdobywają wiedzę. Bardzo nas cieszy, że mimo wielu wyzwań w szkolnej rzeczywistości znalazła się przestrzeń na zainteresowanie innym podejściem do prowadzenia zajęć z dziećmi. – mówi Monika Wrońska z Fundacji Orange.

Nowoczesna edukacja cyfrowa w zachodniopomorskich szkołach

fot. Organizator

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu i potrwają przez cały rok szkolny. Będą prowadzone przez nauczycieli na podstawie gotowych scenariuszy lekcji. Podczas udziału szkoły mogą liczyć na pełne wsparcie Fundacji Orange. Już w sierpniu odbędą się pierwsze szkolenia dla nauczycieli.

Z województwa zachodniopomorskiego do MegaMisji dostały się:
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie
3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Promyk Szkoła jak Dom w Szczecinie

Z województwa zachodniopomorskiego do #SuperKoderów dołączą:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. ppor. E. Gierczak w Świdwinie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Wałczu
3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzesku
4. Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
5. Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

Lista wszystkich zakwalifikowanych szkół do kolejnej edycji programów Fundacji Orange:
fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/ktore-szkoly-przyjelismy-do-nowej-edycji-naszych-programow-oto-lista

Szkoły, które nie dostały się do programów, mogą korzystać z otwartej platformy MegaMisji i bezpłatnych scenariuszy zajęć #SuperKoderów dostępnych na stronach programów: megamisja.pl/ oraz superkoderzy.pl/

Karolina But
Senior PR Manager


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybudowano ponad 5 km wodociągu na odcinku Domysłów-Warnowo i prawie 200 przyłączy wodociągowych w Warnowie Warnowo pozostawione, wręcz zapomniane przez lata. Miejscowość ta musiała czekać aż do dzisiaj, do marca 2023 r. na to aby jej Mieszkańcy mieli nieskrępowaną możliwość korzystania z wody pitnej. Tak dużej kompleksowej inwestycji tutaj nie było od dziesiątek lat. Do każdego domostwa w Warnowie doprowadzono instalację wodną wraz z przyłączem i studzienkom pomiarową na posesji. Taka kompleksowa inwestycja jest rzadkością. Mieszkańcy sporo zaoszczędzili. ■ Będzie dodatkowy pociąg Gryfino - Szczecin W wyniku działań podjętych w ubiegłym tygodniu przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza od poniedziałku (6 lutego) z Gryfina do Szczecina będzie można dojechać dodatkowym pociągiem przed godziną 7. ■ Podtopienia w gminie Międzyzdroje. Cofka wód morskich i obfite opady deszczu powodują podtopienia terenów gminy Międzyzdroje. Zjawisko jest znane od dawna, podtopienia nisko położonych terenów w naszym regionie są od wieków. W 1997 roku na dawnej Drodze Krajowej 3. pod mostkiem Starego Zdroju zbudowano tamę i przepompownię, ponieważ podtopienia Międzyzdrojów były nie do zniesienia. Tuż obok, przed tamą na mostku ponad pół wieku temu wybudowano przesyłową linię energetyczną i na sztucznie podwyższonym gruncie zbudowano słupy. Teraz stoją w wodzie, ponieważ woda napływa z Zalewu Szczecińskiego ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■