POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [20.05.2022, 18:15:44] • Wolin

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który jest wyjątkową okazją aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym.

W dniu 17 maja odbył się pierwszy z cyklu „Marszy Godności” organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie. Nie przypadkowo pierwszy marsz odbył się w Wolinie, bo właśnie tutaj swoją działalność zaczęło nasze Stowarzyszenie.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator

Punktualnie o godzinie 11 spod siedziby WTZ i Zarządu Koła , wszyscy zebrani uczestnicy i uczniowie placówek PSONI Koło w Wolinie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wolinie oraz mieszkańcy, pomaszerowali ulicami miasta by wspólnie nieść hasła przyświecające idei Dnia Godności.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator

Koniecznie trzeba wspomnieć, że impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu ludzi i instytucji.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator

Pragniemy podziękować : Starostwu Powiatowemu w Kamieniu Pomorskim, Gminie Wolin, Zespołowi Biblioteki Publicznej w Wolinie, Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie, Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator

Uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Wolinie, za przygotowanie haseł na transparentach i uczestnictwo oraz mieszkańcom Wolina, na których zawsze możemy liczyć. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników PSONI w Wolinie.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot. Organizator


Ilona Szałańska
Instruktor Terapii Zajęciowej
WTZ w Wolinie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [21.05.2022, 06:59:43] • [IP: 83.20.248.**]

GORĄCO POLECAM -osobniczce z sądu rejonowego Ś-cie zwanej dalej wysokim sądem bo tak kazała się do siebie zwracać. . Dopóki rozprawy nie będą nagrywane -a pro po dlaczego opiekuna prawnego usuneła ta persona z sali sądowej ?? wiek 34-lat to NIGDY NIE POWINNA SPRAWOWAĆ TAKIEJ FUNKCJI !! PO 30 latach i ocenie pracy -czy może być sędzią ??

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga, mieszkańcy Świnoujścia i turyści! W związku z koniecznością dokonania przeglądu pomostów i stanowisk promowych – w niedzielę, 10 lipca w godzinach 05:00-06:00 i 08:00-09:00 cała przeprawa miejska Warszów (Bieliki) będzie nieczynna. W tym czasie prosimy kierowców o korzystanie z przeprawy Centrum (Karsibory), a pieszych o zrozumienie i zaplanowanie przeprawy w innych godzinach. ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■