POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [19.05.2022, 17:55:47] • Golczewo

Kolejne środki dofinansowania dla Stowarzyszenia UTW III Wieku w Golczewie

Kolejne środki dofinansowania dla Stowarzyszenia UTW III Wieku w Golczewie

fot. archiwum autora

W dniu 13.05.2022 została podpisana umowa między Województwem Zachodniopomorskim, reprezentowanym przez: Annę Bańkowską i Stanisława Wziątka – Członków Zarządu, a Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie, reprezentowanym przez: Janinę Kołodzińską – Prezesa i Zenobię Ciechanowicz – Skarbnika.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego uchwałą z dnia 29 kwietnia 2022r. wyznaczył do udzielenia dotacji podmioty niepubliczne wyłonione w otwartym konkursie ofert na wsparcie i powierzenie realizacji zadań z obszaru polityki społecznej: m.in. zadanie nr 4 pn. Działalność na rzecz osób starszych. Według listy rankingowej - na 11 ofert pozytywnie zostały ocenione trzy podmioty m.in. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie uzyskując pierwsze miejsce z lokatą 87,41 % i kwotą dotacji 40 000 tys. Całkowity koszt zadania wynosi 48 300 w tym dotacja, środki finansowe, wkład osobowy. Termin zadania pod tytułem: „Senior z pasją i motywacją w Regionie” od dnia 15.05 - 30.11.2022 dotyczy realizacji projektu przez Stowarzyszenie UTW w Gminach: Golczewa i Przybiernowa oraz przeprowadzenie na koniec sierpnia br. kolejnej 7- dniowej edycji pn. „VIII Letnia Szkoła Seniora” w OW Familijni i Astoria w Dziwnówku dla 210 osób z 17 UTW w Regionie. Projekt przewiduje różnorodne formy spędzania czasu wolnego słuchaczy UTW a także niezrzeszonych mieszkańców obu Gmin Golczewa i Przybiernowa, poprzez włączenie do niektórych zadań dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Golczewie.

W ramach autorskiego projektu odbędą się warsztaty teatralne pt. „Złote lata wieku dojrzałego”, warsztaty z Psychologiem – „Senior w kryzysie”, warsztaty rękodzieła pt. „Papierowa wiklina” i „Makrama ze sznurka”, warsztaty szycia pt. „Seniorze odnajdź w sobie dziecko”, organizacja punktu pomocy sąsiedzkiej, uruchomienie poradni telefonicznej pt. „Dobra rada”. Odbędą się dwie konferencje naukowe w czerwcu i październiku. Innym działania jest organizacja Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku i dotyczy: przeprowadzenia warsztatów pt. „Psycholog radzi”, „Makramowa ozdoba”, teatralne - „Bajka nie tylko dla dzieci”, warsztaty technik rysunkowych „Harmonia i kontrast” (pastele olejne), warsztaty malarskie - „Atrybuty i symptomy w malarstwie pejzażowym”, warsztaty usprawniające - „Taneczne zmagania z elementami choreoterapii”, warsztaty relaksacyjne - „Kąpiel w dźwiękach”. Zostanie wydany kalendarz z wydarzenia LSZS na rok 2023. W projekcie zostanie zaangażowana wykwalifikowana kadra, oraz zostaną zakupione niezbędne materiały i przybory warsztatowe. Szczegółowy plan działania podany będzie wkrótce.

Kolejny 12 - projekt na przestrzeni lat 2011 – 2022 przebiega we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sporu w Golczewie i Biblioteką w Golczewie i Przybiernowie, Gminnym Centrum Kultury w Przybiernowie, Stowarzyszeniami Uniwersytetów III Wieku w Regionie, Świetlicą Środowiskową Ogniska Wychowawczego TPD w Golczewie.

Poprzez organizację spotkań, warsztatów możemy w części zaspokoić potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego, zdrowego stylu życia, regeneracji sił, racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i pasji, dzielenia się dobrymi praktykami a najważniejsze aby była okazja do spotkania z drugim człowiekiem w integracji młodszych i starszych do twórczych działań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zaproponowanej ofercie – Zarząd UTW w Golczewie

żródło: (foto -archiwum UTW) - Janina Kołodzińska


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Obserw. • Sobota [21.05.2022, 18:26:31] • [IP: 46.205.148.**]

Skarbnik nie powinna tego nosić i używac nazwiska nie zasłużyła nanie.

K.C • Sobota [21.05.2022, 16:16:02] • [IP: 46.205.148.**]

Pani skarbnik powinna posługiwać się swoim nazwiskiem nie wstyd?? p.rozwodko.

Gość • Piątek [20.05.2022, 20:02:45] • [IP: 37.248.157.***]

Gratulacje pozyskiwać środki na organizację Stowarzyszenia trzeba chcieć i mieć umiejętności, inni tylko w umizgach żeby coś dostać z Gminy, dlatego chwali się postawę przy takiej bogatej propozycji Brawo Golczewo!!

Gość • Piątek [20.05.2022, 08:12:41] • [IP: 83.23.136.**]

Jak chcą się bawić to niech się bawią za swoje. I zmienić nazwę na Stowarzyszenie Towarzystwa Starszych.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga, mieszkańcy Świnoujścia i turyści! W związku z koniecznością dokonania przeglądu pomostów i stanowisk promowych – w niedzielę, 10 lipca w godzinach 05:00-06:00 i 08:00-09:00 cała przeprawa miejska Warszów (Bieliki) będzie nieczynna. W tym czasie prosimy kierowców o korzystanie z przeprawy Centrum (Karsibory), a pieszych o zrozumienie i zaplanowanie przeprawy w innych godzinach. ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■