POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [10.05.2022, 22:15:20] • Kamień Pomorski

Obchody Dnia Zwycięstwa

Obchody Dnia Zwycięstwa

fot. Organizator

Wczoraj minęło 77 lat od zakończenia najkrwawszej i najokrutniejszej wojny w dziejach Europy. Wojny, która rozpoczęła się pierwszego września 1939 roku agresją sił III Rzeszy na Polskę, a zakończyła się 8 maja 1945 roku. Wojny, która określiła losy Polski, Europy i świata na wiele dziesiątków lat. Wojna ta trwała przeszło 5 lat, pochłonęła 55 milionów ofiar, wśród nich sześć milionów obywateli polskich.

Czy przelana krew polskich żołnierzy „Za naszą i Waszą wolność” na frontach całego świata dała nam gwarancję bezpieczeństwa?

Rocznica zakończenia II wojny światowej powinna stać się okazją dla nas wszystkich Polaków do refleksji nad darem wolności „danej” i równocześnie „zadanej”. Wolności wymagającej nieustannego wysiłku w jej umacnianiu i odpowiedzialnym przeżywaniu.

Obchody Dnia Zwycięstwa

fot. Organizator

Wolność człowiekowi nie jest dana raz na zawsze. Wolność, poczucie bezpieczeństwa jest wartością nadrzędną. Obrazuje to dzisiejsza rzeczywistość. Przed światem cywilizowanym stanęło kolejne wyzwanie – powiedzenia twardego NIE przemocy i terroryzmowi. Ta okrutna wojna pokazała, że Polska jest krajem, który w swej historii szczególnie boleśnie odczuł, że bezpieczeństwo i pokój można w każdej chwili zniszczyć. Teraz podobny dramat odczuwają nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy. Obecne walki na Ukrainie dają nam naoczne świadectwo, że okrucieństwa wojny to najgorsze co może się przytrafić ludzkości.

Obchody Dnia Zwycięstwa

fot. Organizator

Obchody Dnia Zwycięstwa w Kamieniu Pomorskim rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w katedrze kamieńskiej. Następnie złożono wiązanki kwiatów na cmentarzu wojennym w Kamieniu Pomorskim. Pod pomnikiem na cmentarzu zebrali się włodarze naszego regionu, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, delegacje z instytucji i zakładów pracy oraz ze szkół a także mieszkańcy i przybyli goście. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych.

źródło: powiatkamienski.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Lemingojad • Środa [11.05.2022, 13:03:16] • [IP: 178.145.196.***]

Zastanawiam sie tylko, dlaczego, , zwyciestwa", my Polacy przegralismy niestety...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■