POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [06.08.2021, 15:57:40] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Klasyczne Wtorki - Muzyczny oddech lata

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na kolejny koncert z cyklu Klasyczne Wtorki.

10 sierpnia o godzinie 18:00 w Parku Chopina wystąpią:

Magdalena Witczak -solistka, sopran liryko-koloraturowy,
Karol Lipiński- Brańka -skrzypek
Konstancja Gawarkiewicz -studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale wokalnym w klasie Magdaleny Witczak
Rafał Kowalczyk -fortepian.

W programie: F. Lehar, V. Monti, E. Kalman, G. Puccini, M. Karłowicz, S. Niewiadomski, F. Maklakiewicz i wiele innych


Magdalena Witczak - Dr hab., prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, solistka, sopran liryko – koloraturowy.

Wybitna sopranistka polska wykonująca muzykę barokową, klasyczną, współczesną, a także rozrywkową.
Ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec. Następnie studiowała w klasie śpiewu solowego w gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, którą ukończyła otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Jest laureatką wielu konkursów sztuki wokalnej.

Po błyskotliwym debiucie (1999) na deskach Państwowej Opery Bałtyckiej, kolejne role, które kreowała to: Rozyna w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Zuzanna w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, Norina w „Don Pasquale” G. Donizettiego, Fasquita w „Carmen” G. Bizeta, Hanna w „Strasznym dworze” St. Moniuszki, Lucia w „Gwałcie na Lukrecji” B. Brittena oraz Stasi w „Księżniczce czardasza” E. Kalmana.
W latach 2000-2004 współpracowała z Operą i Operetką w Szczecinie, gdzie m.in. w kwietniu 2002 wzięła udział w premierze „Balu maskowego” G.Verdiego występując u boku Fiorenzy Cossotto.

W 2013 wzięła udział w prapremierze polskiej musicalu „The Sound of Music” (R. Rodgers, O. Hammerstain), z wielkim sukcesem wykonując partię Matki Przełożonej, w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku. W 2015 nagrała płytę wraz z solistami i orkiestrą Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, wydaną przez firmę DUX.

Występowała z takimi dyrygentami, jak: J. Maksymiuk, J. Salwarowski, J. Katlewicz, K. Buman, Z. Rychert, B. Jarmołowicz, M. Caldi, M. J. Błaszczyk, T. Wicherek, A. Knap, T. Bugaj, S. Chrzanowski, W. Rajski, M. Florencio Jr, R. Silva, Z. Rychert, J. Przybylski, S. Wróblewski, P. Sułkowski, J. M. Zarzycki.

Zapraszana jest na liczne festiwale krajowe i zagraniczne, współpracuje z Filharmoniami w całej Polsce i Zespołami Muzyki Dawnej oraz instytucjami kultury. Współpraca z gdańskim zespołem Cappella Gedanensis zaowocowała w 2005 r. nagraniem prawykonań kantat J. T. Roemhildta, a w roku 2008 motetu „In furore” A. Vivaldiego.
Wykonuje utwory współczesnych kompozytorów polskich. W październiku 2001 r. została zaproszona do światowego prawykonania „Missa Festiva” K. Rozbickiego, wydanej na płycie CD. Wykonała „Angelus” W. Kilara, „Papa in Memoriam” na sopran, fortepian i sampler elektroniczny gdańskiego kompozytora G. Grubby. W 2007 wzięła udział w wykonaniu „Mszy Górniczej” A. Marko wraz z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” w Słupsku. W 2009 wykonała Kantatę M. Czerniewicza „I noc otoczy Cię jak światło” i „Pieśń Muzy z dźwiękami trąb i dzwonów” na sopran solo i carillon G. Kupreviciusa z okazji 450-lecia carillonu Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku. W 2012, 2013 i 2015 wykonała dzieła sakralne A. Nikodemowicza na I, II i IV Międzynarodowym Festiwalu w Lublinie „Czas i dźwięk” oraz w 2016 „Pasję” R. Kłoczko do libretta M. Baczyńskiej, a w 2017 „Sic itur ad Deum” Beaty Wróblewskiej.
Koncertuje w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. W październiku 2010 Radio Duńskie zarejestrowało i odtworzyło jej recital z muzyką F. Chopina i V. Belliniego.

dr Karol Lipiński-Brańka -skrzypce
skrzypek; absolwent wrocławskiej akademii muzycznej, tytuł doktora sztuki otrzymał na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Jako solista i kameralista od czasu debiutu w Filharmonii Częstochowskiej wykonuje kilkadziesiąt koncertów rocznie, prezentując muzykę od baroku po prawykonania muzyki współczesnej. Koncertuje w kraju oraz Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Chinach. Dokonywał licznych nagrań - w tym premierowych kompozycji współczesnych, muzyki filmowej oraz utworów pochodzących z archiwum klasztoru na Jasnej Górze
w Częstochowie. Współpracuje z wrocławskimi teatrami jako konsultant muzyczny. Prowadzi klasę skrzypiec w OSM
I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, a także jest wykładowcą wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zapraszany jako juror międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. www.karollipinski.com


Rafał Kowalczyk -fortepian.
Swoją edukację muzyczną prowadził równolegle na kilku instrumentach: fortepianie, waltorni i harfie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu Tatiany Shebanovej i Jarosława Drzewieckiego, oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, w klasie waltorni Aleksandra Szebesczyka w roku 2014. Laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych, m.in. Steinway Klavierspiel Wettbewerb w Hamburgu w roku 2000 – III nagroda, VIII Śląskiego Konkursu Pianistycznego w Zabrzu w 2007 roku – IV nagroda, VI Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu w 2007 roku – II miejsce, i Festiwalu Fortepianowego „Bieszczady bez granic” w roku 2009 – nagroda Złoty Parnas. Od 2015 roku solista waltornista Opery na Zamku w Szczecinie oraz wykładowca szczecińskiej Akademii Sztuki jako pianista akompaniator. Współpracuje z wieloma orkiestrami zarówno jako pianista, jak i waltornista, m.in. z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Płocką Orkiestrą Symfoniczną, filharmoniami: Gorzowską, Poznańską, Koszalińską i Częstochowską.

Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com
www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nad ranem miejscami w centrum, na północy oraz w rejonach wschodnich prognozuje się formowanie gęstych mgieł ograniczających widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■