POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.07.2021, 23:47:26] • Gmina Międzyzdroje

Lubin i Wapnica na liście laureatów „GRANTÓW SOŁECKICH 2021”

Miło nam poinformować, że dział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przekazał listę laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2021”. Na liście zwycięzców znalazły się: Wapnica i Lubin.

Pomysłodawcą projektu „ Wapnica – wita w sołectwie Wapnica” posadowienie witacza informacyjnego wraz  z ekologicznymi urządzeniami towarzyszącymi na wjeździe do sołectwa, na działce nr 251/1, obręb 0023 Wapnica w Wapnicy był Sołtys oraz Rada Sołecka. Projekt miał również poparcie Burmistrza Międzyzdrojów, który wyraził zgodę na montaż tzw. witacza.

Projekt „Wspólne spotkanie przez grillowanie w sołectwie Lubin” ( którego autorem jest Sołtys i  Rada Sołecka Lubina),jest częścią większego projektu inwestycyjnego pod nazwą „Na szlaku Ottonowym – punkt informacji i spotkań w Lubinie na działkach 169/1 i 169/2. W roku 2020 na utwardzonym gruncie posadowiono 2 wiaty.

Mieszkańcy Sołectwa własnymi siłami uporządkowali teren i opracowali wstępną koncepcje programową projektu.  W 2021 roku kontynuowane są prace projektowe, których elementami docelowymi mają być : parking na 20 miejsc, punkt informacyjny wraz z toaletami, plac rekreacji i zabawy dla rodzin oraz punkt widokowy na urokliwy obszar delty wstecznej Świny.

Wydzielonym elementem koncepcji jest plac do grillowania, który został już w ramach wcześniejszych prac utwardzony a w tej chwili wymaga wyposażenia w elementy małej architektury związanej z tą funkcją, w tym: ławo-stoły, grill  oraz  betonowy kosz do segregacji odpadów.

W pełni popieram tego typu inicjatywy! Jest mi niezmiernie miło i serdecznie gratuluję pomysłodawcom projektów, a więc Sołtysom i Radom Sołeckim oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom - mówi burmistrz Mateusz Bobek. 

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim. Jak informuje Pani Sylwia Kowalewska- Matysiak z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, każde z Sołectw otrzyma po 10 tys. złotych.

Gratulujemy!
Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nad ranem miejscami w centrum, na północy oraz w rejonach wschodnich prognozuje się formowanie gęstych mgieł ograniczających widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■