POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [12.07.2020, 18:23:08] • Gmina Międzyzdroje

Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

fot. Andrzej Ryfczyński

Zaniedbania administracyjne nie tylko urzędników gminy Międzyzdroje.

Po dość obfitych deszczach, po południu 10 lipca na ulicy Turkusowej spadały konary na chodnik i jezdnię. Okazało się, że to jest zaniedbany drzewostan przylegającego lasu Wolińskiego Parku Narodowego. Z powodu zagęszczenia drzewostanu część gałęzi usycha. Suszki są tak stare, że kiedy nasiąkną po deszczu nawet w dni bezwietrzne nagle niespodziewanie spadają. Widać że są porośnięte mchem i grzybami, które powodują naturalny ich rozkład. Podczas robienia tych zdjęć, tuż obok centralnie na chodnik spadła pół metrowa sucha gałąź. Dobrze że stałem nieco dalej… Tak nie powinno być !

Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

fot. Andrzej Ryfczyński

W pasie drogowym w odpowiedniej odległości należy drzewostan lasu utrzymywać w takim stanie by było bezpiecznie. Potrzebne są przeglądy tak jak przeglądy samochodów. Powinny być wykonane także prace prewencyjne. Kiedy strażacy z OSP Lubin przyjechali by usunąć przeszkodę, pracownik WPN-u zdołał pociąć konary i usunąć na pobocze. Strażacy jednak musieli jeszcze pozamiatać jezdnię i chodnik.

Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

fot. Andrzej Ryfczyński

Później podobną sytuację widziałem na ulicy Nadbrzeżnej pomiędzy Wickiem a Wapnicą. Tam już od kilku lat stoi sucha topola, którą jeszcze poprzedni burmistrz Leszek Dorosz miał usunąć, ale nie zdążył i wyjechał. Można liczyć w kilometrach takich zaniedbanych niebezpiecznych miejsc w gminie Międzyzdroje.

Spadające gałęzie zagrażają samochodom i pieszym

fot. Andrzej Ryfczyński

Sytuacja trwa latami ale odpowiedzialne służby bagatelizują sprawę. Gdyby kiedyś komuś stała się krzywda, myślę z tytułu zaniedbania urzędniczego ktoś za to zapłaci i nawet może siedzieć w więzieniu. Będzie wtedy miał czas na przemyślenia za swoje niedbalstwo i lekkomyślność...

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Wtorek [14.07.2020, 10:39:18] • [IP: 188.146.175.**]

Burzyć domy... trafny sarkazm, chyba niektórzy go nie zrozumieli. Brawo dla służb.

Gość • Wtorek [14.07.2020, 08:04:23] • [IP: 80.52.151.**]

Przeglądy przeglądami a i nowe auto z fabryki ulega awarii i wypadkom, więc jednak nie wszystko da się przewidzieć. Brawa dla WPN za ekspresowe działania, dla OSP też ukłony, że są i szybko reagują! A jeśli się komuś natura nie podoba to widocznie pora się przenieść do zurbanizowanych zalanych betonem miast i miasteczek ;) Tam gałęzie niestraszne a i cieplej w upalne dni. Pytanie kto wzywał OSP, skoro WPN już reagował/był na miejscu. W OSP działa momentalnie, a tu już konar pocięty i przejazd udrożniony więc jednak osoba wzywająca OSP powinna widzieć pracownika WPN.

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 12:24:25] • [IP: 188.146.182.**]

Poniedziałek [13.07.2020, 10:52:35] • [IP: 188.146.176.***] PEWNIE GŁOSOWAŁEŚ NA DUDĘ!

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 11:48:03] • [IP: 83.20.218.*]

Myślałam, że OSP nie jest od zamiatania.

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 10:52:35] • [IP: 188.146.176.***]

Zburzyć domy z których spadają dachówki w wietrze !! Rozwalić płoty co widoczność ograniczają !! Jak wieje wiatr i pada obfity deszcz to siedzi się w domu a nie wystaje pod drzewami. Przejazd rowerem latem tą ulica to sama przyjemność !! A jak spadło to posprzątać. Jak napisano służby WPN działają szybciej niż OSP.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 22:39:08] • [IP: 31.2.101.**]

Pozamiatać to jedno słowo.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 21:22:03] • [IP: 77.114.113.**]

zabetonować drzewa🤣😎

Gość • Niedziela [12.07.2020, 19:18:17] • [IP: 89.174.73.**]

Dokładnie przegldy powinny być wszędzie. Czy tak jest?? Oto jest pytanie?

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■