POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [07.03.2020, 18:35:55] • Świerzno

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“

fot. Organizator

5 marca 2020 r. w hali sportowej w Świerznie odbyły się eliminacje gminne XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“, który ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostyniu, Szkoły Podstawowej w Stuchowie oraz Szkoły Podstawowej w Świerznie.

www.iswinoujscie.pl/artykuly/64313

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“

fot. Organizator

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Po ocenie testu klasyfikacja w poszczególnych grupach wiekowych przedstawia się następująco:

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“

fot. Organizator

Grupa I (kl. I-VI SP):

Mateusz Bemsz – Szkoła Podstawowa w Świerznie
Karolina Sobczyk – Szkoła Podstawowa w Stuchowie
Gracjan Rutka – Szkoła Podstawowa w Stuchowie

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“

fot. Organizator

Grupa II (kl. VII-VIII SP):

Anastazja Gajlun – Szkoła Podstawowa w Świerznie
Zuzanna Boba – Szkoła Podstawowa w Świerznie
Michał Czusz – Szkoła Podstawowa w Gostyniu

Laureaci eliminacji gminnych OTWP są jednocześnie reprezentantami Gminy Świerzno w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 27 marca 2020 roku w Kamieniu Pomorskim.

swierzno.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■