POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.08.2019, 20:34:09] • Gmina Międzyzdroje

Nie wszyscy to mają

Nie wszyscy to mają

Wapnica( fot. Andrzej Ryfczyński )

Mieszkańcom gminy Międzyzdroje, którzy od lat korzystają z dostępu do wszystkich sieci, pewno nawet do głowy nie przyjdzie, że nieopodal żyją ludzie, którzy o takim luksusie mogą na razie pomarzyć.

Dostęp do sieci gazowej powinni mieć mieszkańcy nie tylko dużych miejscowości – mówił niedawno minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wspomniał też o dostępie małych miejscowości do sieci wodociągowej czy kanalizacji. Wystąpienie ministra natchnęło nas do sprawdzenia, jak ten dostęp wygląda w poszczególnych gminach powiatu kamieńskiego. Dziś - Międzyzdroje.

Według informacji międzyzdrojskiego magistratu, bez stałego podłączenia do sieci wodociągowej muszą dziś żyć mieszkańcy ul. Nowomyśliwskiej (odcinek od ul. Polnej do ul. Wolińskiej) oraz Niepodległosci (od Nadleśnictwa do Orlenu) w Międzyzdrojach oraz ul. Bocznej (od nr 37 do końca ulicy) w Lubinie. Budowy sieci w tych lokalizacjach nie przewidziano w planie inwestycyjnym. Na ten rok zaplanowano za to wybudowanie wodociągu na ulicy Okrągłej w Wapnicy.

- Jesteśmy w trakcie wyłaniania generalnego wykonawcy – informuje Joanna Ścigała, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Stałym dostępem do sieci wodociągowej cieszą się za to mieszkańcy Wicka.

Sieć kanalizacji sanitarnej jest natomiast na wszystkich ulicach Wicka i Wapnicy. Nie mają jej za to mieszkańcy ul. Gryfa Pomorskiego (Las), na odcinku od Ośrodka Darz Bór do granicy gminy, w Międzyzdrojach. Według informacji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, zaplanowano, że sieć powstanie do końca 2021 r. Nie planuje się natomiast budowy sieci na ul. Skarpowej, od ul. Głównej do końca ul. Skarpowej, w Lubinie.

A jak jest z gazem, o którym mówił minister? Stałym podłączeniem do sieci cieszą się dziś wszyscy mieszkańcy Międzyzdrojów, Wicka i Lubina. W Wapnicy nie ma sieci na ul. Okrągłej.

- Operator sieci nie planuje inwestycji z uwagi na uwarunkowania ekonomiczne – wyjaśnia Joanna Ścigała, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 13:32:24] • [IP: 83.12.47.**]

A JA PORZUCIŁEM ŚWINOUJŚCIE Z GAZEM, KANALIZĄ ITP.TERAZ MAM GAZ Z BUTLI CIEPŁA WODA JAK W PIECU NAPALĘ I ZAPACH SZAMBA DROGA JAK ZŁOŚLIWI SĄSIEDZI SZYBCIEJ PRZEJADĄ TO TYDZIEŃ SIĘ KURZY ALE W ŻYCIU BYM NIE CHCIAŁ ŚWINOUJŚCIA CHOĆ MAM TAM MIESZKANIE. TU SĄ NORMALNI LUDZIE ŻYCZLIWI WSZYSCY SIĘ ZNAJĄ NIKT MI NIE PIERDZI ZA ŚCIANĄ KAWA CZY OBIAD PRZED DOMEM WŁASNE WARZYWA I C I S Z A W OKÓŁ. POZDRAWIAM ZADUPIA I PRECZ ZA STONKĄ

Gość • Niedziela [11.08.2019, 21:54:11] • [IP: 46.77.91.***]

Wykopanie studni tansze od podlaczenia do sieci i comiesiecznych rachunkow. Szambo- problem tylko z pilnowaniem zawczasu wywozu. Gaz-no spoko, chyba tajtansza ciepla woda z junkersa.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■