POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [26.03.2019, 21:29:37] • Międzyzdroje

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

W dniach 22- 24 marca 2019r. 6 harcerzy z X Szczepu "Gniazdo" ZHP z Międzyzdrojów brało udział w 49. Rajdzie Harcerskim "Arsenał" w Warszawie po hasłem "Tędy droga", który polegał na podejmowaniu właściwych decyzji i wyborów w rzeczywistym czasie gry.

Rajd odbywał się w 76. rocznicę najsłynniejszej akcji Szarych Szeregów w czasie II wojny światowej – Akcja pod Arsenałem. Z rąk Gestapo odbito wówczas Jana „Rudego” Bytnara oraz 20 innych więźniów.

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

W piątek o 6 rano byliśmy już w Warszawie, żeby pozwiedzać trochę stolicę, zanim zameldujemy się na Bazie Rajdu S3 przy ul. Czerniakowskiej. Po zameldowaniu się na bazie były gry i integracja. Każda drużyna przedstawiała swoje środowisko i prezentację zadań, które wykonywali przed rajdem. Wieczorem po wylosowaniu pomieszczenia musieliśmy rozszyfrować zagadkę związaną z sobotnią trasą rajdową. Bardzo szybko i sprawnie nam poszło.

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

W sobotę rano wybraliśmy się na główną grę po Centrum Warszawy, rozwiązywaliśmy pytania związane z historią akcji pod Arsenałem. Przydzielono nam trasę o tematyce technicznej, gdzie sami zbudowaliśmy termometr elektroniczny, a także dowiedzieliśmy się jak działa drukowanie w 3D.

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

Popołudniu dostaliśmy wskazówki do wykonania projektu o tematyce społecznej. Musieliśmy przeprowadzić rekonesans, jak funkcjonuje i działa warszawska Cafe Kryzys - kawiarnia dla ludzi wykluczonych ze społeczeństwa. Pod koniec gry z skrawków gazet zrobiliśmy pocztówkę pod jej wizerunek. Po posiłku przyszliśmy na bazę, gdzie kontynuowaliśmy blok społeczny i przeszliśmy do ekologicznego.

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

W niedzielę, w ostatni dzień rajdu byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Ratuszu Arsenał na uroczystościach upamiętniających akcje "MEKSYK II". Była to także dla nas okazja, aby spotkać się i porozmawiać z Naczelniczką Związku Harcerstwa Polskiego hm. Anną Nowosad.

Harcerze z Międzyzdrojów na 49. Rajdzie Harcerskim „Arsenał” w Warszawie

fot. Organizator

Podium 49. Rajdu "Arsenał" nie zdobyliśmy, ale wróciliśmy szczęśliwi do domów z wygraną w kieszeni, za zdobycie 1 miejsca i uzyskanie największej ilości punktów na Bazie Rajdowej S3!

Czuwaj!
trop. Karolina Cader
Kronikarz X Szczepu "Gniazdo” ZHP
fot. K. Traut, T. Rychłowski


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [27.03.2019, 10:10:22] • [IP: 83.11.157.**]

Harcerze, grupa tych co uczą i kształtują patriotyzm..Brawoo

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■