POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.06.2018, 08:37:13] • Golczewo

Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie

Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie

fot. Organizator

34 dni różnorodnych warsztatów, 9 spektakli, 8 koncertów, wystawy, happeningi, animacje na plaży – to wszystko już w najbliższe wakacje w Gminie Golczewo.

25.06 – 08.07

PLANETA GOLCZEWO – czyli międzywiejska akademia teatru plenerowego

To dwutygodniowe półkolonie twórcze dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia. Planeta Golczewo to projekt z pogranicza teatru plenerowego, zaangażowanego, happeningu, literatury, publicystyki i psychologii. Grupa warsztatowa złożona z dzieci i młodzieży z kilku wsi gminy Golczewo prowadzona przez instruktorów związanych z poznańskim Teatrem Biuro Podróży przejdzie dwutygodniowy warsztat, którego zwieńczeniem będą pokazy spektaklu plenerowego. Młodzi wykonawcy objadą ze swoim spektaklem okoliczne wioski, zaczynając od swoich własnych, na pokazie finałowym w Golczewie kończąc. Wszystkie pokazy będą swoistymi świętami, gromadzącymi lokalna społeczność. Podczas trwania półkolonii cała grupa warsztatowa wyjedzie na spotkanie do szczecińskiego Teatru Kana gdzie weźmie udział w całodniowych warsztatach teatralnych, dźwiękowo – oświetleniowych, zostanie oprowadzona po przestrzeni teatru i pozna pracę instytucji „od podszewki”. Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapewniamy transport ze wszystkich wsi w gminie Golczewo oraz pełne wyżywienie. Zgłoszenia przyjmowane będą w GOKiS od 12.06 do 19.06 – liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lato w Teatrze, którego operatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

27.06

WYSTAWA – Kolorowe ślady człowieka w lesie – czyli sztuka ekologii

Wernisaż wystawy fotografii koła filmowo – fotograficznego z całorocznej obserwacji przestrzeni okolic Golczewa.

10.07

NAJ CZUJE - działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów

To wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 1 do 6 lat oraz ich rodzicom i opekunom.

W ramach działania obędą się: przedstawienie „Cała naprzód!” grupy teatralnej Głowa mała oraz fabularyzowane warsztaty z integracji sensorycznej – „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”.

„Cała naprzód!” to przedstawienie dla dzieci od 1. roku życia. Przygotowane w oparciu o dziecięce aktywności, ma być zachętą i inspiracją do zabawy codziennymi przedmiotami w domu, z bliskimi osobami. Prosta fabuła i scenografia zbudowana z rzeczy, które dzieci znają i którymi się bawią, sprawią, że maluszkom łatwo będzie oglądać prezentowane obrazy. „Cała naprzód!” to przedstawienie, które oswaja małe dzieci z przestrzenią teatru i zachęca je do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Zatem „Ahoj!” – zapraszamy w rejs!

„Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych” to fabularyzowane zajęcia z elementami integracji sensorycznej, tematycznie nawiązujące do spektaklu „Cała naprzód!”. Dzieci i opiekunowie zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy tym, co można znaleźć na plaży. Będą szumy i pluski, będzie też o tym co pływa w morzu. Wykorzystamy nadmorskie dary natury – piasek, rośliny, kamyki.

Udział w warsztatach i przedstawieniu jest bezpłatny.
Organizatorami projektu są Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt odbywa się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

16.07 – 27.07

PRZERÓŻNE RÓŻNOŚCI – wakacje dla najmłodszych z GOKiS
Zajęcia dla dzieci w wieku 5 do 9 lat. Odbywać się będą w dniach 16.07 – 20.07 oraz 23.07 –27.07 w godzinach 11:00 – 13:30. W programie kreatywne zajęcia manualne, rozbudzające ciekawość świata gry i zabawy, wycieczki oraz pokazy filmowe. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy dobrą zabawę i ciekawe spędzanie czasu. Zajęcia są bezpłatne i mają otwarty charakter.

13.07, 14.07, 15.07 i 21.07

OBJAZDOWA AKADEMIA KULTURY II – Stacja Ruchu i Gestu
Objazdowa Akademia Kultury to mobilna postać nowoczesnego domu kultury zaprojektowana z myślą o społeczności wiejskiej z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej. Działalność Akademii zakłada przywiezienie spójnej oferty kulturalnej do wszystkich wsi w Gminie Golczewo poprzez przeprowadzenie cyklu jednodniowych warsztatów z różnych dziedzin sztuki. W weekendy mieszkańcy każdej wsi zostaną zaproszeni do udziału we wszechstronnych, całodniowych warsztatach mających na celu umożliwienie im zapoznania się z różnymi dziedzinami sztuki oraz spróbowania swoich sił w każdej z nich. Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznego działania, które z sukcesem zrealizowane zostało w 16 wsiach Gminy Golczewo.

W ramach pierwszego cyktu – Stacji Ruchu i Gestu - Będzie można poznać tajniki sztuki happeningowej, wziąć udział w warsztatach tańca, spróbować swoich sił w zabawach cyrkowych z Akademią Cyrkową (mobilna arena cyrkowa z różnymi dyscyplinami cyrkowymi, łącznie z trapezem). Zakończeniem każdego spotkanie będzie zaproszenie mieszkańców do Wiejskiej Sceny Teatralnej - swobodnie zaaranżowanej w dostępnej przestrzeni gdzie odbywać się będą sztuki teatralne.
(szczegóły – według osobnego programu)
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

30.07 – 31.08

PROJEKT PLAŻA Z GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie podczas wakacji już po raz kolejny przykładem lat ubiegłych zaprasza na plażę nad jeziorem Szczuczym, gdzie realizować będzie „Projekt Plaża z GOKiS”.

Animatorzy z ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:30 zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich golczewskich plażowiczów. W ramach projektu plaża organizujemy liczne zabawy, animacje dla dzieci, turnieje sportów plażowych, aktywności manualne oraz rekreacyjne. Wszystkie działania odbywają się we współpracy z ratownikami WOPR. Dodatkową atrakcją dla plażowiczów jest mobilna biblioteka, gdzie każdy chętny może swobodnie korzystać z książek, które zostały przekazane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Golczewie.

Projekt Plaża to nie tylko dobra zabawa, ale także ukłon w stronę turystów odwiedzających golczewską plażę. Na stoisku GOKiS prócz tablicy z informacyjnej z aktualnymi wydarzeniami organizowanymi przez ośrodek kultury można również otrzymać mapę Gminy Golczewo, informatory turystyczne, golczewskie pocztówki oraz uzyskać informacje na temat miejsc, które warto odwiedzić w okolicy. Do zobaczenia na plaży!


04.08

XIV MIĘDZYNARODOWA KARAWANA KULTURY EDYCJA - JOMSY GAMES OF CULTURE CARAVAN
Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezy odbywają się w ciągu roku szkolnego oraz podczas ferii i wakacji. Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne w ramach Karawany Kultury województwo zachodniopomorskie odwiedziło już ponad 5000 uczestników z zagranicy. W poprzednich edycjach witaliśmy gości z  Kazachstanu, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Izraela, Czech, Indonezji, Niemiec, Rosji, Afryki Poludniowej, Bangladesz, Malty i innych. Zorganizowano ponad 80 festiwali.

W tej edycji w Sali Widowiskowej GOKiS wystapią soliści i zespoły z: Estonii (miasta Tallinn i Tartu), Białoruś (Mołodeczno, Witebsk), Ukraina (Kijów), z Polski. W programie: wokal estradowy, chór, orkiestra instrumentów ludowych, muzyka instrumentalna, taniec ludowy (miedzy innymi cygański), taniec nowoczesny.
Projekt realizowany dzięki współpracy z Fundacją Benefis z Wolina – głównym organizatorem Karawany Kultury.


24.08, 25.07, 26.07 I 31.08

OBJAZDOWA AKADEMIA KULTURY II – Stacja Dobrych Dźwięków

Kolejny miesiąc, kolejny cykl wydarzeń w ramach Objazdowej Akademii Kultury (4 miejscowości w Gminie Golczewo) – Stacji Dobrych dźwięków – w ramach tego panelu mieszkańcy zostaną zaproszeni do Studia Ciszy, gdzie odbywać się będą eksperymenty metodami niewerbalnej komunikacji, oddając głos przedmiotom i miejscom. Każdy będzie mógł dołączyć do Akademii Instrumentów Dętych pod okiem muzyków z Filharmonii Szczecińskiej. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własnoręcznie wykonany instrument podczas warsztatów Małych Instrumentów. Każde spotkanie zakończone zostanie koncertem. (szczegóły – według osobnego programu)
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę przed godz. 17:00 zakończono prace przy naprawie sieci trakcyjnej w Świnoujściu. Pociągi wróciły do ruchu według rozkładu. ■ Rusza długo wyczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Trzebiatów – Kołobrzeg. Przebudowa będzie prowadzona na odcinku o długości około 22 km. Same roboty budowlane mają tu kosztować prawie 113 mln zł. Główne roboty budowlane rozpoczną się wiosną, wtedy mogą się też pojawić większe utrudnienia w ruchu na tej drodze ■