POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [21.05.2018, 13:05:41] • Kamień Pomorski

„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”

„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”

fot. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

23 maja 1945 r. rozpoczęła się współczesna polska historia Kamienia Pomorskiego. W tym roku, tego dnia, minie 73. rocznica przybycia do naszego miasta grupy operacyjnej organizującej polską administrację na Ziemi Kamieńskiej kierowanej przez żołnierza Armii Krajowej i powstańca warszawskiego Władysława Jasińskiego, pierwszego polskiego starostę kamieńskiego.

W ramach obchodów powyższej rocznicy serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.", które odbędzie się w środę, 23 maja, o godzinie 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 1 czerwca Aleja Gwiazd i amfiteatr w Międzyzdrojach zamienią się w ogromną strefę zabawy dla dzieci. Organizatorzy przygotowali darmowe atrakcje, koncerty, animacje, dmuchańce, a także konkurs z główną nagrodą - konsolą PlayStation 5. W poniedziałek, 1 czerwca 2026 roku, w Międzyzdrojach odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach”. Start imprezy zaplanowano na godzinę 12:00. Zabawa będzie prowadzona w amfiteatrze oraz na Alei Gwiazd. Na najmłodszych czekać będą między innymi występy artystyczne, gry i zabawy z animatorami, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, warsztaty, wata cukrowa, lody oraz konkursy. W programie znalazł się także występ zespołu Madej Band oraz cheerleaderek z Wapnicy. Jedną z największych atrakcji ma być losowanie głównej nagrody - konsoli PlayStation 5. Organizatorzy zapowiadają również wielki finał wydarzenia pod nazwą „Baloniki Marzeń”, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie atrakcje przygotowano bezpłatnie dla dzieci i rodzin odwiedzających wydarzenie ■