POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [18.03.2018, 20:08:59] • Międzyzdroje

„Ścieżka obok drogi” – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim

„Ścieżka obok drogi” – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim

fot. Organizator

22 marca 2018 roku o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbędzie się prezentacja zaadaptowanych fragmentów książki pt. „Ścieżka obok drogi” o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego autorstwa poetki i tłumaczki Kazimiery Iłłakowiczówny, w wykonaniu znakomitej aktorki Ewy Dałkowskiej z oprawą muzyczną Andrzeja Janaszki, który wystąpi zamiast Janusza Bogackiego. Wspomnienie o Józefie Piłsudskim przypada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to zapis z okresu, kiedy poetka pracowała w Ministerstwie Spraw Wojskowych i była osobistą sekretarką Marszałka. We wspomnieniach został on ukazany jako wielki mąż stanu, ale także jako zwykły człowiek. Jest jednym z założycieli niepodległej Polski i wielkim patriotą. „Ścieżka obok drogi” została wydana dwukrotnie, przed wojną w latach 1938 – 1939 i później dopiero w 1989 roku.

Ewa Dałkowska jest aktorką teatralną i filmową. Występuje na deskach Teatru Nowego w Warszawie. W swoim dorobku ma także wiele ról filmowych i telewizyjnych. Bierze udział w przeglądach piosenki min. we Wrocławiu, przygotowuje własne recitale i spektakle. Jest wykładowcą Akademii Dobrych Obyczajów, w której czynny udział biorą również min. Teresa Lipowska, Eugenia Herman czy Leszek Miodek. Andrzej Janaszek jest laureatem II Nagrody II Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy w 1986 r. Koncertuje w najważniejszych ośrodkach artystycznych w kraju i za granicą, m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii im. Herberta Von Karajana w Berlinie, Konserwatorium Muzycznym w Bolzano i w Japonii. W latach 90. XX wieku współtworzył i uczestniczył w działalności kabaretu „Piwnica przy Krypcie” w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Po spotkaniu odbędzie się rozmowa z aktorką. Każdy uczestnik spotkania otrzyma audiobook w prezencie. Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Międzyzdroje. Organizatorami są Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” i Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■