POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [01.03.2018, 21:19:59] • Ostromice

Konkurs recytatorski Piękno drzemiące w aniołach

Konkurs recytatorski Piękno drzemiące w aniołach

fot. Organizator

Dnia 26.02.2018r. w świetlicy wiejskiej w Ostromicach odbył się I Konkurs Recytatorski pt; „Piękno drzemiące w aniołach” zorganizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczy w Ostromicach działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie.

Konkurs skierowany był do uczniów z OREW z Gryfic, Przybiernowa, Kamienia Pom. oraz Ostromic i miał formę prezentacji dowolnego utworu z całego bogactwa poezji dla dzieci i młodzieży, a także miła widziana była twórczość własna.

Konkurs recytatorski Piękno drzemiące w aniołach

fot. Organizator

Celem konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci niepełnosprawnych, zainteresowanie dzieci poezją oraz wspieranie działań twórczych w różnych formach aktywności. Ponadto istotne było również uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz integracja dzieci z różnych placówek.

Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości przez p. Dyrektor OREW Ostromice p. Agnieszkę Grudzińską część artystyczną poprowadził Filip z piosenką Artura Barcisia „Dykcja”, następnie przystąpiono do prezentacji wierszy. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 15 uczniów niepełnosprawnych z ww. placówek.
Nad całością konkursu czuwało jury w składzie: p. Bożena Daniluk- sekretarz Zarządu PSONI Koło w Wolinie, p. Małgorzata Warczygłowa- kierownik WTZ w Wolinie oraz p. Dariusz Gajo- radny gminy Wolin.

Konkurs recytatorski Piękno drzemiące w aniołach

fot. Organizator

Poziom konkursu okazał się wysoki, uczniowie wykazali się talentem i zdolnościami recytatorskimi.

Po obradach jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody i dyplomy:
I miejsce Ewelina G.- OREW Gryfice
II miejsce Daniela Ch.- OREW Przybiernów
III miejsce Szymon J.- OREW Ostromice
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 1 czerwca Aleja Gwiazd i amfiteatr w Międzyzdrojach zamienią się w ogromną strefę zabawy dla dzieci. Organizatorzy przygotowali darmowe atrakcje, koncerty, animacje, dmuchańce, a także konkurs z główną nagrodą - konsolą PlayStation 5. W poniedziałek, 1 czerwca 2026 roku, w Międzyzdrojach odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach”. Start imprezy zaplanowano na godzinę 12:00. Zabawa będzie prowadzona w amfiteatrze oraz na Alei Gwiazd. Na najmłodszych czekać będą między innymi występy artystyczne, gry i zabawy z animatorami, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, warsztaty, wata cukrowa, lody oraz konkursy. W programie znalazł się także występ zespołu Madej Band oraz cheerleaderek z Wapnicy. Jedną z największych atrakcji ma być losowanie głównej nagrody - konsoli PlayStation 5. Organizatorzy zapowiadają również wielki finał wydarzenia pod nazwą „Baloniki Marzeń”, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie atrakcje przygotowano bezpłatnie dla dzieci i rodzin odwiedzających wydarzenie ■