POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:42] • Dziwnów

DLB – czwarty bieg

W sobotę, na trasie Łukęcin – Dziwnówek – Łukęcin, odbył się czwarty bieg III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Po raz pierwszy w tym roku dopisała pogoda. Do rywalizacji stanęła rekordowa liczba zawodników: wystartowało 45 osób, w tym 11 kobiet. Ci, którzy wzięli udział we wszystkich biegach tej edycji mają już zapewnione miejsce w klasyfikacji końcowej Ligi. Innymi słowy DLB osiągnęła półmetek.

Bieg wygrał Tomasz Magalski /KB Kamień Pom./, który dystans 6680 m pokonał w czasie 25 minut i 10 sekund. Drugi do mety dobiegł Arkadiusz Borysiuk /KB Kamień Pom./- 25,39min., trzeci Robert Derda /Świnoujście/ -25,43 min. Wśród kobiet zwyciężyła debiutantka w DLB Anna Guster ze Świerzna – 31,13 min., druga była Joanna Paczyńska /Wysoka Kamieńska/ - 31,23 min., trzecia Dorota Kowalska /KB Kamień Pom/-31,29 min..

W kategoriach zwyciężyli:
K2 – Anna Guster- Świerzno– 31,13 min.,
K3 –Joanna Paczyńska-Wysoka Kamieńska - 31,23 min
K4 – Joanna Sidorkiewicz -KB Kamień Pom. -36,38 min.
K5 –Dorota Kowalska - KB Kamień Pom.-31,29 min.
M1 – Michał Skrzypczyk – LUKS „Bałtyk” Dziwnów -30,46 min.
M2-Tomasz Magalski - KB Kamień Pom. – 25,10 min.
M3 –Arkadiusz Borysiuk- KB Kamień Pom. – 25,39 min.
M4- Robert Derda- Świnoujście -25,43 min.
M5- Zdzisław Kowalski – Kamień Pom. – 29,17 min.
M6- Zbigniew Kurek – Dziwnów -37,02 min.

Na następny bieg zapraszamy 3 czerwca na trasę Dziwnów-Międzywodzie – Dziwnów /ok. 6940 m/. Start jak zwykle o 10.00, zapisy pół godziny przed biegiem. Zbiórka przy użytku ekologicznym „Martwa Dziwna”.