POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 11:16:06] • Wolin

Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Juniorów Młodszych – medale dla zawodników UKS „Sprinter” Wolin

Dnia 13 maja 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Juniorów Młodszych (U 18) i juniorów (U 20). Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Adama Wielechowskiego zdobywając pięć medali - cztery srebrne i jeden brązowy.

Olga Domaradzka w biegu na 800 m wywalczyła wicemistrzostwo województwa juniorek młodszych i ten sam tytuł zdobyła w biegu na 400 m przez płotki. Jej klubowa koleżanka Natalia Pender wywalczyła III miejsce w biegu na 400 m przez płotki.

Wicemistrzostwo województwa zdobył również Klaudiusz Muszyński w biegu na 400 m przez płotki. Natomiast w pchnięciu kulą (5 kg) uplasował się tuż za podium, na IV miejscu.

Z tytułem wicemistrza województwa ukończył konkurs w skoku w dal Miłosz Kleszczyński, z rekordem życiowym 5,88.
W kategorii młodzików, poza konkursem, wystartował Hubert Leśniewski w biegu na 100 m, ustanawiając rekord życiowy 12,21, oraz Róża Pieroszkiewicz, która zadebiutowała w skoku w dal z wynikiem 4,81, zdobywając I miejsce.

Należy nadmienić, że osiągnięte wyniki pretendują młodych lekkoatletów do udziału w Olimpiadzie Młodzieży (U 18), które odbędą się w lipcu w Warszawie.
Gratulacje dla zawodników UKS „Sprinter” Wolin.