POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [24.04.2017, 15:09:52] • Międzyzdroje

Fala Międzyzdroje - Victoria SP2 Sianów

W niedzielne popołudnie na Stadionie miejskim w Międzyzdrojach od godziny 13:00 rozgrywany był mecz w ramach 12 kolejki III Ligi Kobiet ZZPN. Gospodynie KS Fala Międzyzdroje podejmowały zespół z pierwszoligową przeszłością Victorię SP2 Sianów, której trenerem jest wieloletni działacz oraz członek Komisji Piłkarstwa Kobiecego PZPN Jędrzej Bielecki. Zarówno piłkarki z Siianowa jak i gospodynie w rundzie wiosennej nie zaznały jeszcze porażki więc można było się spodziewać ciekawego widowiska.

I tak też faktycznie było. Mimo początkowej przewagi optycznej drużyny gości to nasze kobiety za sprawą Emilii Janik w 8 minucie meczu wychodzą na prowadzenie po stałym fragmencie gry. W 19 minucie na boisko upadła nasza czołowa napastniczka Julia Ordon i niestety ze względu na podejrzenie odnowienia kontuzji musiała zakończyć udział w tym spotkaniu. Jak się później okazało na szczęście Julia jest cała i nic poważnego się jej nie stało. Zmienniczka Andżelika Piorun spisała się znakomicie bo już w 40 minucie po pięknej akcji całego zespołu umieszcza piłkę w bramce rywalek po przebojowym rajdzie lewą stroną i dośrodkowaniu „na nos” od Natalii Matyli.

Do przerwy mieliśy więc zaliczkę 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Zawodniczki z Sianowa próbowały swoich sił w akcjach indywidualnych jednak nasza linia defensywna dzielnie się broniła i co chwila przeprowadzała groźne kontry. W 59 minucie bramkę ustalającą wynik spotkania na 3:0 zdobyła Alicja Peitler. Podkreślić należy, że znakomitą pracę na rzecz drużyny wykonała nominalna napastniczka Monika Bojaczuk, która cały mecz pilnowała indywidualnie z powodzeniem najlepszej zawodniczki gości Malwiny Grzelak. Bardzo dobrze zaprezentowały się zmienniczki: Andżelika Piorun, Amelia Stanioch oraz Joanna Bialik, która z dnia na dzień czuje się coraz pewniej na boisku. Po tym meczu z dorobkiem 28 punktów i bilansem bramkowym 50/10 utrzymujemy pozycję lidera III Ligi Kobiet. W następną niedzielę nasze Panie udają się do Szczecina gdzie rozegrają kolejne spotkanie z zawsze groźną drużyną Vielgovii. Życzymy powodzenia!

W ty meczu dziewczyny wystąpiły w składzie: Julia Interewicz, Lucyna Szulc, Emilia Janik, Joanna Czerec, Natalia Kozubowska, Katarzyna Wojciechowska ©, Marianna Litwiniec, Alicja Peitler, Natalia Matyla, Monika Bojaczuk, Julia Ordon, Amelia Stanioch, Joanna Bialik, Andżelika Piorun.