POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.12.2016, 19:34:23] • Międzyzdroje

Tegoroczną Karawanę Kultury wygrała Indonezja!

Tegoroczną Karawanę Kultury wygrała Indonezja!

fot. Organizator

Główna nagroda festiwalu - Grand Prix of Christmas Gift of Culture Caravan – przyznana Indonezji.

8 grudnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się koncert zimowej edycji XII Międzynarodowego projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY – Christmas Gift of Culture Caravan.
Pośród uczestników: zespół wokalny dziecięcy SINGERELLA, zespół folkowy FALE, podopieczni Fundacji Teatr Teatr ze swoją najmłodszą liderką Amelią Sech, Antonina Beyer ze Szkoły muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim. Na konkurs przyjechała liczna grupa instrumentalistów z Państwowego uniwersytetu kultury i sztuki z miasta Baku.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich była prezentacja zespółu folkowego z Indonezji, z Dżakarty – NONA ASRI INDONESIA GROUP, Dance and Music Traditional of Indonesia.
Zespół taneczny z Indii, z Pendżabu - BHANGRA ARTISTS INTERNATIONAL GROUP, niestety nie dostał wizy.

Tegoroczną Karawanę Kultury wygrała Indonezja!

fot. Organizator

Przesłuchania konkursowe były otwarte dla publiczności. Podczas festiwalowego koncertu wykonane zostały kolędy Polskie, muzyka klasyczna kompozytorów Polskich, Azerbejdżanu, Ukrainy (skrzypce, fortepian, flet). Jurorom i widzom przedstawiony artyści przedstawili folklor tradycyjny Indonezji oraz folklor nowoczesny Polski.

Tegoroczną Karawanę Kultury wygrała Indonezja!

fot. Organizator

Uczetników oceniło profesjonalne Jury w składzie Leszek Rodziewicz (przewodniczący Jury – historyk, działacz społeczno-kulturalny, prezes Stowarzyszenia rodu Rodziewiczów, dzięki niemu w kalendarzu polskim zaistniał Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja), Inna Żołudiewa (muzyk, pianistka, pedagog Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach), Mehdiyeva Sabina (docent, doktor filozofii, muzyk, pedagog Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Baku, naczelnik katedry wykonawstwa instrumentalnego), Valerii Burianenko (były artysta Kirowogradzkiej Filharmonii, muzyk, pedagog Kamieńskiego Domu Kultury).

Tegoroczną Karawanę Kultury wygrała Indonezja!

fot. Organizator

Główna nagroda festiwalu - Grand Prix of Christmas Gift of Culture Caravan – pojedzie tym razem do Indonezji.

Pośród organizatorów zimowej edycji: Fundacja Benefis z Wolina, Gminny ośrodek kultury w Wolinie, Międzynarodowy dom kultury w Międzyzdrojach.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■