POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [30.11.2016, 11:27:11] • Gmina Międzyzdroje

Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno

Najpiękniejsza muzyka bożonarodzeniowa w CWM Grodno

fot. Organizator

10 grudnia w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie zabrzmi „Fatto per la Notte di Natale”, czyli najpiękniejsza włoska muzyka kojarzona ze Świętami Bożego Narodzenia. Koncert to kolejne wydarzenie w ramach współpracy Fundacji EFRWP z Baltic Neopolis Orchestra.

W grudniu do Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie ponownie zawitają artyści związani z Baltic Neopolis Orchestra. Tym razem tematem przewodnim będzie Boże Narodzenie. Najpiękniejsza włoska muzyka w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Katji Markotić (mezzosopran) zabrzmi podczas kameralnego koncertu „Fatto per la Notte di Natale”. Artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Orchestra w składzie: Emanuel Salvador i Łukasz Górewicz - skrzypce, Emilia Goch Salvador - altówka oraz na wiolonczeli Tomasz Szczęsny.

Koncert odbędzie się już w sobotę, 10 grudnia o godzinie 19:00. W programie:

• Antonio Vivaldi Koncert na smyczki g moll Alla Rustica
• Antonio Caldara Vage Luci
• G. F. Handel Lascia ch’ io pianga aria z opery „Rinaldo”
• Charles Gounod Evening song
• Arcangelo Corelli Concerto Grosso
op. 6 nr 8 „Christmas Concerto”
• Fryderyk Chopin Życzenie
• W. A. Mozart Oiseaux, si tous les ans
• Giuseppe Verdi Scherzo
• Josip Slavenski pieśni z cyklu „Pjesme moje majke”
- Međimorje, how green and beautiful you are
- Duckling swimming on the Drava river

Wstęp wolny z wejściówką, którą można odebrać w Ośrodku Kultury w Wolinie oraz w MDK w Międzyzdrojach.

W dniu koncertu do dyspozycji uczestników jest także specjalne połączenie autobusowe. Autobus zostanie podstawiony o godzinie 18:00 parking przy boisku ORLIK, wyjazd o godzinie 18:20 (w przypadku wolnych miejsc, autokar wyjeżdżający z Wolina zatrzyma się w Międzyzdrojach na parkingu przy Muzeum WPN-U, o godzinie 18:40). Powrót – wyjazd z Grodna do Międzyzdrojów i do Wolina o godzinie 20:30.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [30.11.2016, 22:36:03] • [IP: 46.112.128.***]

nareszcie piszecie o czymś co będzie a nie że się odbyło

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■