POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [29.11.2016, 14:25:06] • Golczewo

Kolarskie talenty rodzą się w Golczewie

Kolarskie talenty rodzą się w Golczewie

fot. Organizator

Kolarze z Baszty Golczewo rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu startowego. Okres jesienny to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe w terenie i na sali gimnastycznej.

Klub obecnie skupia dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat oraz zawodników do 23 lat w kategorii młodzieżowcy. Najmłodsi zawodnicy należą do tzw. szkółki kolarskiej współfinansowanej przez Polski Związek Kolarski. Wśród tego zespołu jest duża grupa dziewcząt, która chętnie uczestniczy w każdych zajęciach. Być może już wkrótce to z Golczewa będzie pochodzić następczyni Mai Włoszczowskiej – czego gorąco kibicom kolarstwa życzymy.

W ramach tej szkółki w dniu 24 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie zostały przeprowadzone testy wydolnościowe. Badania prowadził Instytut Medycyny Sportowej w Warszawie. Celem tych testów jest zebranie danych dotyczących wydolności uczestników wszystkich szkółek kolarskich z całej Polski oraz wychwycenie potencjalnych kandydatów do dalszego kształcenia sportowego.

Funkcjonowanie i powstanie szkółki kolarskiej w naszej gminie to zasługa działaczy klubu głównie trenera Jacka Kołby i zawodników, którzy swoimi wynikami udowadniają, że Golczewo jest „dobrą kolebką kolarskich talentów”. Jacek Kołba w listopadzie został również wiceprezesem w Zachodniopomorskim Związku Kolarskim i otrzymał mandat na grudniowe Walne Zebranie Wyborcze Polskiego Związku Kolarskiego. Gratulujemy!

Cieszymy się, że najmłodsze pokolenie tak chętnie uczestniczy w zajęciach organizowanych przez Basztę Golczewo. Widać, że grupa jest bardzo zgrana, a zaangażowanie najmłodszych zawodników wskazuje, że za kilka lat może w Golczewie działać silna grupa kolarzy.

Przyszłoroczne plany sportowe związane są oczywiście z medalami Mistrzostw Polski, ale po cichu trener miejscowej grupy Jacek Kołba liczy również na udział naszych zawodników w Mistrzostwach Europy i Świat w kategorii junior. W trzydziestoletniej historii Baszty w Golczewie klub może pochwalić się zawodnikami reprezentującymi nasze barwy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 r – Rafał Furman, w Mistrzostwach Europy – Krzysztof Szymanek, Piotr Gawroński i Daniel Czajkowski oraz w Mistrzostwach Świata – Artur Król.

Mając tak bogatą historię, trzymamy kciuki za przyszłoroczne plany startowe w tych najważniejszych zawodach.

golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■