POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [06.07.2016, 07:06:11] • Gmina Wolin

Centrum Słowian i Wikingów Miód

Centrum Słowian i Wikingów Miód

fot. Organizator

Miód „Woliński Leśny” Trójniak Woliński Leśny jest pierwszym produktem z Wolina wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ten miód pitny jest wytwarzany historycznymi metodami i nawiązuje do wczesnośredniowiecznych napitków znanych w naszym regionie.

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów planuje sukcesywnie odtwarzać produkty dawnej kuchni zachodniopomorskiej, dodając je do Listy Produktów Tradycyjnych.

Jest to niewątpliwie wspaniała forma promocji Wolina, która nawiązuje do coraz popularniejszej turystyki kulinarnej.


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Piątek [08.07.2016, 09:14:38] • [IP: 79.186.219.**]

Procedury niestety trwają długo by uzyskać miano Produktu Regionalnego opartego na historycznych przesłankach. Nie marudzić, kupować i sączyć z szacunkiem dla historii ten wspaniały Miód Pitny rodem z Wolina.

Gość • Środa [06.07.2016, 20:25:48] • [IP: 80.245.177.***]

Inni dawno już takie wpisy mieli u nas się dopiero obudzili, naprawdę" gurom", w góry

Gość • Środa [06.07.2016, 19:32:11] • [IP: 83.21.81.***]

wolin górą

Gość • Środa [06.07.2016, 15:34:41] • [IP: 79.186.201.***]

wolin gurom

Gość • Środa [06.07.2016, 14:12:11] • [IP: 193.69.22.**]

Gdzie można kupić?

• Środa [06.07.2016, 10:33:03] • [IP: 79.186.115.***]

Brawo Miód Woliński Leśny, brawo pszczelarze, brawo Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów!

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■