POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [02.07.2016, 16:45:05] • Gmina Świerzno

Będą kary za nielegalne reklamy

Będą kary za nielegalne reklamy

fot. Czytelnik

Do końca tego roku w gminie Świerzno podjęta zostanie uchwała w sprawie opłaty reklamowej od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Według nowych przepisów, ci, którzy będą wywieszać nielegalne reklamy, mogą się spodziewać kary w wysokości czterdziestokrotności opłaty reklamowej.

Gminy w całym kraju pracują nad lokalnymi regulacjami dotyczącymi zapisów ustawy krajobrazowej. Jest więc szansa, by zapanować nad mnogością szyldów czy banerów, które dziś pojawiają się w przestrzeni publicznej bez pytania kogokolwiek o zgodę. Nowe regulacje pozwolą nakładać za nielegalne banery kary w wysokości czterdziestokrotności opłaty reklamowej. Wysokość tej opłaty ustalą gminy. Kogo nie zniechęci jednorazowa kara, może się spodziewać kolejnych.

Jak informuje Krzysztof Atras, wójt gminy Świerzno, uchwała w sprawie opłaty reklamowej od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych zostanie podjęta do końca tego roku.

- W chwili obecnej trwają prace nad wytycznymi nawiązującymi do założeń ustawy krajobrazowej – wyjaśnia wójt.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Lalalalalalaalaala • Niedziela [03.07.2016, 08:36:35] • [IP: 194.145.208.**]

Nie gadajcie ma wiele umiejetnosci np ucztowanie w kaleniu albo jedzonko w VIP namiotach

Gość • Niedziela [03.07.2016, 08:25:50] • [IP: 93.105.178.***]

Reklamy szpecą krajobraz - chyba, że wniesiona zostanie opłata. Wówczas już nie szpecą.

Gość • Niedziela [03.07.2016, 08:13:44] • [IP: 188.146.133.***]

jak szukacie oszczędności to zacznijcie od wypłaty Atrasa

Gość • Niedziela [03.07.2016, 01:56:31] • [IP: 79.184.159.***]

Najlepiej zrobił W.Cejrowski, wyprowadził się z tego chorego kraju do Teksasu. Tam prawo stanowi że twoja działka jest twoja i robisz na niej co chcesz. Umieszczasz reklamy na płocie, w garażu, na domu, na aucie gdziekolwiek masz na to ochotę. Budujesz dom jaki chcesz i na jaki cię stać bez udziału biurokracji i pozwoleń bo tam jest inaczej rozumiane prawo własności prywatnej niż w naszej Polsce. Ale to jest nasz problem że wybieramy takich decydentów którzy niedługo za posianie trawy nałażą na nas podatek. Jeśli reklama jest na moim terenie to wara im od tego

Gosciu • Sobota [02.07.2016, 23:49:12] • [IP: 194.145.208.**]

Gmina musi zarobic na fachowca 100 tys Emilia. Dziki Ania ze dalas jej mature!

Gość • Sobota [02.07.2016, 20:18:03] • [IP: 83.11.67.***]

Co, brakuje na program 500+ ? Za poprzedniego prezydenta i rządu nie do pomyślenia było takie łupienie obywateli.

Gość • Sobota [02.07.2016, 17:58:04] • [IP: 37.47.167.***]

Każdy sposób łupania człowieczka jest dobry krok po kroku dojdziemy do tego za za wyjście z domu też będziemy mieć zobowiązania płacenia. Może się mylę ale nie jest to do końca fajne.

Mieszkaniec Świerzna • Sobota [02.07.2016, 17:35:53] • [IP: 95.41.118.**]

Ciekawe co ten Atras jeszcze wymyśli, mam wrażenie że niedługo będziemy płacić podatek od za powietrze, aby te nieroby w gminie miały pieniądze na podwyżki.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■