POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [24.06.2016, 21:20:03] • Międzyzdroje

Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

Uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

fot. Organizator

W Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie realizowane są niezwykłe zajęcia edukacyjne. Uczniowie zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjów, poprzez własne obserwacje, badania i eksperymenty naukowe, odkrywają bogactwo przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Do tej pory z zajęć skorzystało ponad 400 uczniów!

W Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie koło Międzyzdrojów Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczęła realizację projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody”. Podczas całodniowych zajęć, łączących badania terenowe z doświadczeniami i obserwacjami laboratoryjnymi, uczniowie mają niepowtarzalną szansę, by odkrywać i poznawać otaczającą ich przyrodę. Jest to możliwe gównie dzięki zastosowaniu w zajęciach metody badawczej: uczniowie sami zbierają materiały i próbki badawcze, sami je badają w laboratorium i sami formułują wnioski końcowe. A wszystko to dzieje się nad brzegiem morza, w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego.

Uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

fot. Organizator

Na potrzeby zajęć, zgodnie z wytycznymi Centrum Nauki Kopernik, Fundacja przygotowała w pełni wyposażoną pracownię przyrodniczą: uczniowie mają do dyspozycji profesjonalne mikroskopy stacjonarne i przenośne, kamery mikroskopowe, szereg urządzeń wskaźnikowych do prowadzenia doświadczeń i wiele innych sprzętów. Zajęcia są prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, na co dzień pracujących m.in. w Wolińskim Parku Narodowym i Uniwersytecie Przyrodniczym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

fot. Organizator

Dzięki naszym projektom edukacyjnym, realizowanym m.in. w CWM w Grodnie, młodzież z terenów wiejskich zyskuje szansę na rozwój swoich umiejętności, co realnie przekłada się na osiągane przez nich wyniki w toku edukacji formalnej – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Projekty edukacyjne w najlepszy sposób wypełniają misję naszej Fundacji, którą jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego mieszkańców wsi. Ten ambitny cel osiągamy m.in. poprzez wyrównywanie dysproporcji w dostępie do atrakcyjnych form edukacji pomiędzy młodzieżą miejską, a tą pochodzącą z terenów wiejskich. Dzięki temu zwiększany szanse na lepszy rozwój w kolejnych etapach edukacji i późniejszy wybór ścieżki kariery zawodowej.

Uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

fot. Organizator

Projekt „Zupełnie inna lekcja przyrody” jest realizowany od 23 maja br. Do tej pory odbyło się dziewięć całodniowych multidyscyplinarnych zajęć przyrodniczych, w których wzięło udział ponad 400 uczestników. Z oferty skorzystali uczniowie PSP Białuń (gmina Goleniów), SP Niechorze (gmina Rewal) SP Wrzosowo (gmina Kamień Pom.), PSP z Bezrzecza (gmina Dobra Szczecińska), SP i Gimnazjum z Maszewa (gmina Goleniów), Zespół Szkół w Dołujach (gmina Dobra), PSP z Cerkwicy (gmina Karnice). Kolejne zajęcia ruszają po wakacyjnej przerwie, a terminy i tematy zajęć będzie można rezerwować jeszcze w czerwcu br.

Uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego biorą udział w projekcie „Zupełnie inna lekcja przyrody”

fot. Organizator

Zajęcia są bezpłatne dla uczestników, a w związku z uzyskaniem dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie szkoły z powiatów goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego i polickiego mają dodatkowo zagwarantowany bezpłatny transport. Partnerami projektu są Woliński Park Narodowy oraz Stacja Monitoringu Środowiska Przyrodniczego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Białej Górze. W projekcie zaplanowano udział co najmniej 1.440 uczniów.

Więcej informacji na stronie: www.grodno.edu.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■