POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [01.12.2015, 14:17:55] • Kamień Pomorski

Kolejka niespodzianek w KALF-ie

29 listopada 2015 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została III kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. W rywalizacji udział bierze 13 zespołów.

W pierwszym meczu III kolejki Piłkoszał Sulikowo pokonał KS Zryw Zamoście 5:3. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się remisem 2:2. Była to pierwsza niespodzianka niedzieli, choć jak się później okazało nie jedyna. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sławek Żywulski, zdobywca dwóch bramek. Bramki dla Zrywu: Piotr Pluta (2) i Kamil Janik. Bramki dla Piłkoszał: Sławek Żywulski (2), Andrzej Franczak i Mateusz Pastuszyński.

W drugim spotkaniu kolejna niespodzianka – Wyroby Granitowe Wołczyk pokonały Bałtyk Futsal Team 5:1, zaliczając pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Zawodnicy WGW wypracowali korzystny wynik do przerwy, prowadząc 4:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Szymon Werner, wskazany przez kapitana WGW Pawła Pawłowskiego. Obecność kapitana dobrze wpływa na drużynę, to nie ten zespół, który prezentował się tydzień wcześniej. Bramki dla WGW: Michał Wołczyk (2), Sebastian Biegaj, Robert Adamkowski i Maksymilian Kałaszyński. Gol dla Bałtyku: Kamil Bajda.

W trzecim meczu aktualny Mistrz KALF-u – Medycyna pokonała Vocatus Golczewo 7:1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, spotkanie to zostało uznane za najlepszy mecz III kolejki ligowej. Vocatus Golczewo, wykartkowany po II kolejce, sprawił dużą niespodziankę, stawiając godny opór dużo bardziej doświadczonemu rywalowi. Zabrakło doświadczenia w końcówce tego meczu, ale i tak Vocatus wielkie brawa za pokaz prawdziwego futsalu bez fauli, krzyku i niepotrzebnych złośliwości. Powodzenia w kolejnym meczu! Najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Andrzejewski z Medycyny. Bramki dla Medycyny: Szymon Włodarek (2), Wojciech Andrzejewski (2), Mariusz Kostur, Krzysztof Wysocki i Ireneusz Benedyczak. Gol honorowy dla Vocatusa: Rafał Witkowski.

W czwartym meczu kolejna niespodzianka i duże zaskoczenie – All Stars Świerzno pokonali Jar Jarszewo 4:3 po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu. Mecz od początku ułożył się pod dyktando zawodników ze Świerzna, którzy objęli prowadzenie i do przerwy wypracowali wynik 3:1, co rozgrzało do czerwoności drużynę przeciwną. Doświadczony Jar nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowany w tym dniu zespół ze Świerzna i musiał uznać wyższość swojego rywala. Najlepszym zawodnikiem został Sebastian Żelazny. Bramki dla All Stars: Adam Wojciechowski, Błażej Kowalski, Sebastian Żelazny i Robert Pałka. Bramki dla Jar Jarszewo: Patryk Jankowski i Ryszard Król.

W kolejnym meczu czwarta niespodzianka niedzieli. ZURB Kamień Pomorski z zaledwie dwoma zawodnikami w rezerwie pokonał mocny i doświadczony Ekol Dziwnówek, który przystąpił do tego spotkania z kompletem 12 graczy. Jak się później okazało, w tym spotkaniu ilość zawodników nie miała większego znaczenia. ZURB wprawił w osłupienie nie tylko cały Ekol, ale również kibiców na trybunach, wypracowując do przerwy prowadzenie 4:1. Wielu wtedy myślało, że kwestią czasu jest zmęczenie przeciwnika i odrobienie straconych goli. Tak się jednak nie stało, podczas 15 minut drugiej połowy Ekol zdołał strzelić zaledwie jedną bramkę i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:2. Bramki dla ZURBU: Daniel Sutor (2), Rafał Lewandowski, Hubert Galec. Bramki dla Ekolu: Dawid Pawłowski i Maciej Szwech.

Na zakończenie III kolejki ligowej Repro Service Pol. pokonał Dynamit Benice 8:3. Mecz od początku ułożył się pod dyktando zawodników Repro, którzy do przerwy prowadzili już 4:0. Dynamit zdołał w drugiej części spotkania strzelić trzy bramki, sprawiając wiele radości swoim kibicom. Najlepszym zawodnikiem meczu został Adrian Kapczyński. Bramki dla Repro: Dawid Sandzewicz (2), Adrian Kapczyński (2), Damian Karczmarski, Kacper Wittbrodt, Paweł Żabierek, Mariusz Janiszewski. Bramki dla Dynamit Benice: Daniel Tulejski (2) i Marcin Świątczak.

Najbardziej zaskakująca kolejka ligowa za nami. Kolejne rozgrywki już w niedzielę, 6 grudnia 2015 roku od godz. 13.00. Zapraszamy!