POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [20.03.2014, 23:49:14] • Kamień Pomorski

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku witamy wcześniej

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku witamy wcześniej

fot. Czytelnik

Dotąd pierwszy dzień wiosny, a tym samym i Dzień Wagarowicza, przypadał zwykle na 21 marca. Teraz wiosenna równonoc nadeszła jednak wcześniej, dlatego astronomiczną wiosnę witamy dzisiaj, 20 marca.

Warto się do tej daty przyzwyczaić, ponieważ aż do 2102 roku wiosna będzie się zaczynać przed 21 marca.

Jest to związane jest z dość mało znanym ruchem, jaki wykonuje nasza planeta, czyli tzw. ruchem precesyjnym. Tego ruchu nasz kalendarz nie uwzględnia i to powoduje pewne przesunięcia w datach.

Daty to jedno, ustalenia inna sprawa, a natura i tak weźmie sprawy w swoje ręce.
Tak jak dzisiaj, kiedy nie daje nam złudzeń co do tego jaka pora roku zawitała do nas... Wiosna ach to Ty !

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Poniedziałek [24.03.2014, 07:06:34] • [IP: 79.184.180.***]

MILEGO TYGODNIA ZYCZE WSZYSTKIM I SERDECZNIE POZDRAWIAM

Gość • Piątek [21.03.2014, 20:24:45] • [IP: 83.11.250.**]

Cieszymy się...Wszystko ożywa!

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:59:56] • [IP: 83.21.202.***]

DZIWNE, A U MNIE ŻABKA POJAWIŁA SIĘ TAKA MALUTKA W DOMKU, TEŻ JAKIŚ OBJAW WIOSNY

Gość • Piątek [21.03.2014, 18:12:54] • [IP: 83.8.53.***]

jesze zima nie powiedziala ostatniego zdaia jeszcze wroci

Gość • Piątek [21.03.2014, 15:10:03] • [IP: 83.11.81.**]

Wiosna Ach To Ty. ...biedroneczki kochane

Gość • Piątek [21.03.2014, 08:20:57] • [IP: 83.21.202.**]

I to jest to- śliczności wy moje, tylko szkoda że tak krótko kwitną.

Gość • Piątek [21.03.2014, 07:38:43] • [IP: 80.245.176.***]

topmy marzanne ! witajmy wiosne (dziewanne) palmy ogniska nocą i skaczmy przez nie, niech ponad tysiacletnia tradycja trwa !

Gość • Piątek [21.03.2014, 06:23:06] • [IP: 79.184.125.**]

CUDA NATURY ALEŻ PIĘKNE STRASZNIE FAJNIE ZE JUZ WIOSNA I TAK CIEPŁO SLONECZNIE NA DZIAŁECZKĘ TRZEBA JUZ POZDRAWIAM

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■