Aż 3 miliony 720 tysięcy złotych planuje wypłacić w tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie na świadczenia z programu 500 plus. Nic nie wskazuje, by miało zabraknąć pieniędzy na obsługę programu, co sygnalizują niektóre gminy w kraju.czytaj
Aż 3 miliony 720 tysięcy złotych planuje wypłacić w tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie na świadczenia z programu 500 plus. Nic nie wskazuje, by miało zabraknąć pieniędzy na obsługę programu, co sygnalizują niektóre gminy w kraju.czytaj
Na czwartkowej, 26 stycznia br. sesji Rady Gminy Świerzno radnym przedstawiony zostanie Projekt uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gostyniu w 8 letnią szkołę publiczną.czytaj
Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w golczewskim przedszkolu dzielnicowy Sylwester Wołek, korzystając z obecności seniorów przedstawił kilka rad związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Przestrzegał przed wciąż pojawiającymi się sytuacjami wyłudzania pieniędzy na tzw. wnuczka. Mówił o pilnowaniu swoich dokumentów, a w razie utarty szybkiego ich zastrzeżenia. Dla aktywnych seniorów zostały rozdane opaski odblaskowe, które umożliwiają dobrą widoczność zwłaszcza kierowcom.czytaj
Pomysłodawcą i organizatorem spotkania 11 zaproszonych zespołów śpiewaczych (w tym Zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów), był Zespół Śpiewaczy Fala z Międzyzdrojów.czytaj
21 stycznia 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został VI Zachodniopomorski Turniej Mistrzów Futsalu, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Impreza już po raz drugi z rzędu odbyła się w naszym mieście. Zgodnie z tradycją tego turnieju zapoczątkowanego w 2012 roku w Nowogardzie, zwycięzcy Turnieju Mistrzów Futsalu przysługuje prawo do organizacji tej jmprezy w swoim mieście.czytaj
W najbliższy czwartek, 26 stycznia 2017 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach przy ul. Książąt Pomorskich 5. rozpocznie się zwołuję XXIX Sesję Rady Miejskiej Międzyzdrojów. czytaj
Wspaniałe wieści dotarły do nas z Gdańska. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Chrobry Międzyzdroje, Michał Wandachowicz, zajął 2. miejsce na 2. Grand Prix Polski Żaków. W Gdańsku, Michał pierwszego seta stracił dopiero w półfinale, pokonując 3:1 Szymona Zguczyńskiego. W fazie grupowej Michał pokonał pewnie wszystkich przeciwników, bez straty seta. Dopiero w finale nie udało się pokonać Alana Kulczyckiego. Jest to świetny wynik, który daje wielkie nadzieje na przyszłość. czytaj
Miejska biblioteka publiczna w Międzyzdrojach oraz koło nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Międzyzdrojach ogłaszają konkurs plastyczny pt.: Cztery łapy, czyli literackie spotkanie ze zwierzętami.czytaj