POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [26.11.2013, 09:53:38] • Kamień Pomorski

Wsparcie Ministra Kultury dla remontu biblioteki w Kamieniu Pomorskim

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim otrzyma dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 146.399 zł, na remont swoich pomieszczeń.

Stosowna informacja pojawiła się na stronie internetowej ministerstwa. Projekt kamieńskiej biblioteki został oceniony najwyżej spośród 14 zadań, zakwalifikowanych do dofinansowania.

W ramach remontu wymienione zostaną tynki w piwnicy, uszkodzone okna, naprawione będą schody wejściowe i podjazd, zainstalowany zostanie nowy osprzęt sanitarny i oświetleniowy, pomalowane zostaną także pomieszczenia. Celem remontu jest przywrócenie właściwego stanu technicznego obiektu, co przyczyni się do lepszego funkcjonowania biblioteki, jako centrum dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodka życia społecznego.
Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim działa od 1947 roku. Księgozbiór biblioteki z filiami wynosi 90581 woluminów, z czego większość jest opracowana w programie MAK i MAK+. Biblioteka posiada 703 czasopisma oprawne oraz 6590 zbiorów specjalnych. W roku 2012 zarejestrowano ogółem 2793 czytelników. O popularności biblioteki świadczy odnotowana, w 2012 roku, liczba odwiedzin, wynosząca 57175 osób. Oprócz wypożyczania książek, czasopism i innych zbiorów do domu biblioteka udostępnia zbiory prezencyjne na miejscu. W czytelni udostępniono 43290 książek, czasopism i zbiorów specjalnych. Biblioteka prowadzi również wypożyczenia międzybiblioteczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się czytelnia internetowa. Korzysta z niej młodzież ucząca się, turyści, kuracjusze oraz osoby poszukujące pracy. Zainteresowane osoby korzystają z bezpłatnych internetowych kursów języka angielskiego. Biblioteka współpracuje ze szkołami i organizacjami pozarządowymi. W bibliotece prowadzone są różne formy działalności kulturalnooświatowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Są to m.in. lekcje biblioteczne, wystawy, zajęcia plastyczne, koło prac ręcznych, Klub Miłośników Książek.
Zakończenie prac remontowych zaplanowane jest na sierpień 2014 roku.


Jan Kurowski


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [27.11.2013, 08:59:42] • [IP: 79.184.102.***]

NAJFAJNIEJSZA TO BYŁA BIBLIOTEKA KOLO KOŚCIOLA TAM NAA GORZE BYŁA CZYTELNIA ŚWIETNE CZASY TAK TAM KORZYSTALIŚMY Z ENCYKLOPEDII A TERAZ DZIECKO NIE POTRAFI TYLKO KOMPUTER I BRAK WYOBRAZNI A SZKODA

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Trwają wybory prezydenta RP. W niedzielę o godzinie 13.30 odbyła się konferencja członków PKW. W jej trakcie poinformowano, że frekwencja wyborcza na godzinę 12 wyniosła 20,28 procent - wydano 5 739 537 kart do głosowania uprawnionym osobom. Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez członków obwodowych Komisji Wyborczych w Świnoujściu wynika, że zainteresowanie wyborami jest zncznie większe aniżeli się spodziewali. Około południa w drzwiach niektórych lokali mijało się jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście osób. Głosować można do godziny 21.00 ■ Gmina Międzyzdroje: Lubin świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego! 17 maja w Grodzisku odbędzie się festyn historyczny z pokazami wojów, wykładem prof. Sikorskiego i atrakcjami dla całych rodzin. Start o 15:00 – nie zabraknie walk, muzyki, ognia i zabawy! ■