POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.11.2013, 23:05:31] • Golczewo

O Marszałku w Golczewie

O Marszałku w Golczewie

fot. Organizator

9 listopada Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zainaugurował gminne obchody Święta Niepodległości. Impreza zgromadziła kilkudziesięciu gości, mieszkańców miasta, w tym również Burmistrza Andrzeja Danieluka, Przewodniczącą Rady Miejskiej Beatę Pastryk, nauczycieli szkół w Golczewie i Kamieniu Pomorskim.

Oprócz seniorów, którzy zorganizowali spotkanie, wzięła w nim również udział młodzież. W programie znalazł się wykład profesora Tomasza Sikorskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego, występy artystyczne połączone z pokazem pieśni patriotycznych i spotkanie przy kawie. W interesującym wykładzie Profesor Sikorski opowiadał o micie i kulcie Marszałka Piłsudskiego, jego roli w budowie zrębów niepodległej Polski. Znalazło się tam mnóstwo dygresji, ciekawostek z życia Józefa Piłsudskiego.

O Marszałku w Golczewie

fot. Organizator

Także najstarsi uczestnicy spotkania podzielili się swoimi wspomnieniami. W części artystycznej wystąpił zespół śpiewaczy „Maliny” z UTW z repertuarem pieśni patriotycznych. Sobotnie spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą przy kawie i pysznym cieście.

O Marszałku w Golczewie

fot. Organizator

Uroczystość współfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Cukiernię Pana Wiesława Żelka z Kamienia Pomorskiego.

Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie.


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [13.11.2013, 23:14:47] • [IP: 178.181.170.***]

Wspaniała uroczystosć a wykład to rewelacja Pan prof. Tomasz Sikorski z US, przekazał w sposób bardzo interesujący, zaciekawić potrafił nawet dzieci, gratuluję pomysłu, chętnie uczestniczę w następnym wykładzie.

Gość • Środa [13.11.2013, 08:54:39] • [IP: 83.8.57.**]

Dzieci słuchacze wykładu (1 zdjęcie) występują na ostatnim zdjęciu. Fakt, wybitnie przyszły wysłuchać wykładu :)

Gość • Wtorek [12.11.2013, 11:40:32] • [IP: 83.21.160.***]

Tłumów to może nie było, ale od czegoś trzeba zacząć, przy tak nieprzychylnym nastawieniu władz miasta to uważam to za sukces szczególnie że wzięły udział dzieci, to przecież od starszego pokolenia dowiadują się tej prawdziwej historii. Gratuluję!

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:06:05] • [IP: 83.21.225.***]

ale łumy

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 10:47:09] • [IP: 37.31.90.**]

Gratuluję pomysłu na obchody Narodowego Święta, wykład, wspólne spiewanie, spotkanie przy kawie, to jest to a w Kamieniu UTW nie zrobiło nic Golczewo brawo

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 08:00 dnia 06.04.2026 do godz. 21:00 dnia 06.04.2026. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do około 85 km/h, z północnego zachodu. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■