POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [14.10.2013, 16:24:15] • Wolin

POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIA SZTUKI WOLIN-USEDOM

POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIA SZTUKI WOLIN-USEDOM

fot. Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Zakończenie projektu pod nazwą „Polsko –Niemieckie Spotkania Sztuki Wolin-Usedom „ po stronie partnera z Niemiec.

Zakończył się ostatni etap polsko – niemieckiego projektu artystycznego. Uczestnicy z Polski i Niemiec wzięli udział w warsztatach artystycznych w Usedom w dniach od 11 do 13 października br. Do Usedom została przewieziona wystawa poplenerowa, którą w sierpniu, przez miesiąc mogli oglądać mieszkańcy Wolina i przebywający turyści. Po stronie partnera z Niemiec, w Usedom, wernisaż poplenerowy zorganizowany został w Galerii Kalejdoskop, a sama wystawa wzbogacona została o prace wykonane podczas warsztatów przeprowadzonych już w Usedom.

POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIA SZTUKI WOLIN-USEDOM

fot. Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Również rzeźbiarze z Polski i Niemiec wspólnie wykonali płaskorzeźbę, która na stałe została posadowiona przy jednym z najstarszych zachowanych zabytków architektonicznych Usedom tj. przy XV wiecznej bramie anklamskiej. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREGO IV A ERUROREGIONU POMERANIA). Wspólny Region – Wspólne Cele.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [14.10.2013, 21:46:17] • [IP: 79.184.186.***]

Super inicjatywa! Pogratulować Pani Derektor OKGM !

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przerwa w dostawie prądu – Świerzno. Ze względu na prace konserwacyjno-modernizacyjne w dniu 23 kwietnia 2025 r. nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny: 09:00 do 13:00 w miejscowości Świerzno, ulice: Długa (nr 1–11) Cicha (nr 1–9) Radosna (nr 5–13) oraz Straż i Urząd Gminy. Kontakt w sprawie przerwy: 991 ■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■