ikamien.pl • Czwartek [11.07.2013, 08:14:39] • Międzyzdroje
Cztery gminy chcą poprawić zaopatrzenie w wodę. Podpisano umowę

fot. Związek Gmin Wyspy Wolin
W ramach podpisanej w 2011 roku Umowy o współpracy, w ramach projektu pn. „Poprawa zaopatrzenia w wodę Gmin: Dziwnów, Międzyzdroje, Wolin, Świnoujście” cztery samorządy postanowiły wspólnie prowadzić zadanie polegające na budowie dwóch dużych ujęć wody w centralnej części wyspy Wolin. Wybudowane ujęcia będą stanowić podstawę nowego systemu, który poprawi obecny stan zaopatrzenia, stanowić będzie rezerwę oraz pozwoli na zwodociągowanie miejscowości, które do dziś pozostają bez wody.
W związku z powyższym w ramach I etapu prac Związek Gmin Wyspy Wolin, jako pełnomocnik w/w samorządów przeprowadził postępowanie i nadzorował wykonanie prac zmierzających do opracowania Projektów robót geologicznych, a w chwili obecnej zakończył postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego powyżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych na opracowanie Dokumentacji hydrogeologicznych dla ustalenia zasobów eksploatacyjnych ujęć wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w rejonie (1) Kodrąbka (2) Kołczewka położonych na obszarze wyspy Wolin.
Nad poprawnością przebiegu procedury przetargowej czuwał mecenas Wojciech Okrągły z Kancelarii Prawnej SDO w Szczecinie.
W ramach powyższego postępowania opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej została złożona jedna oferta, spełniająca wymagania określone w SIWZ.
Jest to oferta konsorcjum firm Geofizyka Toruń S.A - jako lider oraz EKO – LIFE Usługi Geologiczne, które zaproponowały za wykonanie tego zadania kwotę 1 995 000,00 netto. Są to znane firmy, w szczególności Geofizyka Toruń S.A., która działa na rynku od 1966 roku i świadczy szeroki zakres zintegrowanych usług geofizycznych, głównie na potrzeby poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego.
Umowa z Wykonawcą została podpisana w dniu 4 lipca br.
Ze strony Związku umowę podpisali: Rafał Wolny – Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyspy Wolin, Eugeniusz Jasiewicz i Leszek Dorosz - członkowie Zarządu ZGWW.
Realizacja zadania obejmuje wykonanie prac i robót terenowych, w tym wiertniczych pompowań pomiarowych, pomiarów i obserwacji hydrologicznych i hydrogeologicznych, kartowania hydrogeologicznego i sozologicznego, prac geodezyjnych a także szerokiego zakresu badań laboratoryjnych wody.
W ramach tego zadania powstanie 18 otworów rozpoznawczych z przeznaczeniem na studnie oraz 22 otwory obserwacyjne, służące do monitoringu środowiska, jak również dokumentacje hydrogeologiczne, a w konsekwencji zostanie wydana decyzja zatwierdzająca zasoby eksploatacyjne.
Inwestor, tj. Związek Gmin Wyspy Wolin planuje uzyskać z obu ujęć 600 metrów sześciennych wody na godzinę, co w znaczący sposób odciąży istniejące ujęcia i pozwoli dostarczyć wodę dobrej jakości mieszkańcom Wyspy Wolin.
Żal mi tych pobratymców z Siniechowa. Drogi nie chcą im zrobić, a o wodzie to muszą chyba też zapomnieć. Ale trafiła nam się władza. Przed kolejnymi wyborami znowu Wam obieca, a po wyborach rata...ta...ta...ta...
bardzo wymowne zdjecie, zestaw pieczątek, papiery i pozorocja, , , , , !!i brak poszanowania dla godła Polsk, i a dlaczego? odsyłam do przepisów. ...
to znaczy, że będzie budowany wodociąg do Siniechowa?? czekamy
A GDZIE PAN MARSZAŁEK
zwodociągowanie co to znaczy?
hah nowe odwierty jest kilka starych które nie były urzywane
Temat nowego ujęcia wody był już kiedyś poruszany. Miał być wybudowany na w. Wolin a dokładnie na polach pana Adtura B. Jeżeli to prawda to faktycznie cena wody bedzie zależała od właściciela ujęcia. Będziemy pić a nie łykać.
Przy okazji cena wody cyk w górę. Lepiej niech Jasiewicz zajmie się azbestem i budową kanalizy na wsiach.