POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [17.03.2013, 12:49:41] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: Zakazano dokarmiania ptaków. Czytelnik woli gołębie niż koty

Kamień Pomorski: Zakazano dokarmiania ptaków. Czytelnik woli gołębie niż koty

fot. Wojtek Basałygo

O tym jak ciężko pogodzić żywot ludzi ze zwierzętami, opisuje jeden z naszych Czytelników. W liście przesłanym do redakcji wyraża swój sprzeciw wobec ustawienia przy ratuszu znaku zakazującego dokarmiania gołębi. Jest przekonany, że dużo gorsze od gołębi jest egzystowanie z wolno żyjącymi kotami.

- Na rynku Kamienia Pomorskiego pojawiła się informacja zakazująca karmienia ptaków, ponieważ naszej władzy nie podoba się bałagan spowodowany tym dokarmianiem. W innych miastach naszego kraju np. w Krakowie, karmienie gołębi to normalna rzecz – uważa Czytelnik.

Czytelnik uważa, że dużo gorsze jest egzystowanie z dzikimi kotami mieszkającymi w drewnianych domkach.

- Miasto daje pieniądze na dokarmianie dziko żyjących kotów. I nie patrzy na to jak one brudzą, a w ciepłe dni jak śmierdzi pod blokami. Zimą z kolei, chcąc się ogrzać, chodzą po maskach samochodów i mieszczą lakier – twierdzi Czytelnik. - Proponuje przejść się między blokami na przykład ul. Staromiejską, gdzie nowy parking i obszary zieleni szpecą pojemniczki, miseczki z karmą i pseudo domki dla kotów – dodaje Czytelnik.

Czytelnik widzi rozwiązanie dwóch problemów.

- Firma sprzątająca miasto niech zamiecie rynek rano i władza będzie widziała czystość za oknem, bo chyba tylko na taką odległość widzą problemy naszego miasta, a kocie mamy niech przygarną sobie te biedne kotki do domów – podsumowuje.


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-70 z 70

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:39:17] • [IP: 46.169.206.***]

A to czasem nie jest łamanie praw konstytucji? Nie wolno nakazywać człowiekowi co ma robić.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:29:44] • [IP: 37.30.49.**]

Gołębie przyczyniają się do zachorowań ludzi na różne choroby odzwierzęce, np. gruźlicę ptasią i gruźlicę ptasiopodobną, ornitozę oraz szereg chorób przewodu pokarmowego. Dolegliwości te wywoływane są przez szkodliwe mikroorganizmy, tj. Campylobacter, Salmonella oraz inne przenoszone za pośrednictwem gołębi. Ponadto, na ptakach oraz w miejscach ich gniazdowania bytuje mnóstwo ektopasożytów: pcheł, roztoczy i ptaszyńców odpowiedzialnych za problemy alergiczne wielu ludzi. Czynnikiem alergennym jest również upierzenie gołębi. W obliczu tak dużej liczby zagrożeń rośnie zainteresowanie rozwiązaniami chroniącymi przed niepożądaną obecnością gołębi.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:22:06] • [IP: 95.40.197.**]

Na balkonie proszę sobie dokarmiać.Plac przed ratuszem to nie stołówka dla ptaków.Jeżeli ktoś musi, to na polu raczej.O zagrożeniu roznoszenia chorób nie wspomnę.Względy estetyczne (walające się łajno) też powinny być zauważone poniekąd. :-))

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:14:02] • [IP: 164.126.157.***]

kasza ryż z pomocy społecznej to sypią niech kupi za swoje to napewno nie sypnie. SYPACZE MIOTŁY I ZAMIATAĆ RYNEK, , , , , , , , , , , , , , , , O 18 GODZINIE

ARAGON • Niedziela [17.03.2013, 15:46:18] • [IP: 79.184.113.***]

Do Gość • Niedziela [17.03.2013, 14:28] • [IP: 46.169.172.**] Ty to nawet z ABS się zabijesz:) I będzie jednego" banana" mniej. A gościa z Niedziela [17.03.2013, 13:55] w 100% popieram!!

Gość • Niedziela [17.03.2013, 15:39:17] • [IP: 79.184.72.***]

Moje dziecko frajdy już nie będzie miało...

Gość • Niedziela [17.03.2013, 15:31:21] • [IP: 83.25.42.**]

Nawet gołębie przeszkadzają kpina w tym kraju. Niedługo to będzie zakaz chodzenia po 22

Gość • Niedziela [17.03.2013, 15:29:43] • [IP: 94.42.254.**]

Moim zdaniem lepsze koty niż szczury wesoło biegające po piwnicach. A jeśli chodzi o g*wna to są to pozostałości po WYPROWADZANYCH pieskach. Jedynym powodem wprowadzenia zakazu karmienia ptaków jest potrzeba sprzątania" rynku" (serio, rynek?) z nieczystości zostawionych przez powyższe, na co, jak wszyscy wiemy, gmina, powiat, miasto, jakakolwiek jednostka administracyjna, nie ma pieniędzy. Dziękuję, do widzenia.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 14:59:59] • [IP: 31.63.226.**]

Co ciekawsze te gołebie nie są dzikie tylko wrócić do właściciela nie potrafią, proszę się przyjrzeć posiadają obrączki, to już są ptaki chronione, nie dotyczy to natomiast pomysłodawcy zakazu, proponuję go zaobrączkować i wysłać do dżungli.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 14:28:26] • [IP: 46.169.172.**]

Z tymi kotami to faktycznie trzeba zrobić porządek!! Wszystkie auta w śladach kocich łap. Kiedyś odłączyły mi serwo hamulca włażąc na silnik. Mało się nie zabiłem!!

Gość • Niedziela [17.03.2013, 14:09:54] • [IP: 77.115.74.**]

Chodzi o to, ze te ptaki wiedzą, ze na rynku zawsze coś do jedzenia będzie i jedzą nawet cebule kwiatów posadzone pod klonami, przez co one nie zakwitną... nie karmić ani ptaków ani kotów i po problemie.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:55:24] • [IP: 79.186.111.***]

zakazac urzedasom brac diety to wtedy sami beda jak te golebie siedziec na rynku i ziarna luskac

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:53:01] • [IP: 83.23.253.**]

NIC NIE WOLNO ZAKAZ WSZYSTKIEGO TO CHORE JEŚĆ TEŻ NIE MA PO CO OJ TO JAKAŚ PARANOJA KOMPLETNA I ŻENADAA KAMIEŃ JAKO MIASTO OGÓLNIE DOSTAĆ POWINIEN ŻENADE ROKU TAKI PUCHAR Z KLAUNEM W ŚRODKU

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:44:21] • [IP: 80.245.190.**]

Łódzka Rada Miejska utrzymała zakaz dokarmiania ptaków. Lublin: Dokarmianie ptaków tylko w wyznaczonych miejscach Lębork: Za karmienie gołębi będą mandaty nie chce mi się wiecej szukać, to tylko pierwsze z brzegu w internecie. A dokarmianie dzikich zwierząt jest samo w sobie nienaturalne i szkodliwe, ludzie robią w ten sposób więcej krzywdy niż pożytku

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:43:37] • [IP: 83.23.201.***]

Brawo, brawo ma Pan rację.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:43:24] • [IP: 5.173.70.**]

Zakaz zakazem. ..w Kamieniu pomorskim przeszkadza. Psy, koty, gołębie, straż miejska, policja, młodzież, pogorzelcy, kupy, parkingi, i bóg wie co jeszcze.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:30:38] • [IP: 79.186.113.**]

Pierdziel sie stary zgredzie.Gdyby nie koty to nasz kamien zalałaby plaga szczurów! to dopiero jest problem! A władzy po raz kolejny proponuje walnąć się w łep. W wielu miastach dokarmia sie gołębie na rynkach, karmią je dzieci i mają frajde, ludzie robią sobie z nimi zdjecia. a u nas? kolejne o dupe rozbić zakazy!

Gość • Niedziela [17.03.2013, 13:21:27] • [IP: 81.219.167.**]

Ludzie nie karmcie ptaków... jak mi narobił na auto to się tak wrzarło że musiałem malować element (500zł) !!

mandaryn • Niedziela [17.03.2013, 13:19:36] • [IP: 83.8.63.**]

Ta wszystkiego zabronić! Tylko płacić i nie oddychać. Kogoś tu naprawdę wali na łeb!

ewcia • Niedziela [17.03.2013, 13:19:06] • [IP: 46.112.106.**]

Popieram uwagi autora listu. Gdzie nie spojrzysz to wszędzie koty i psie kupy. Mieszkam w tym Mieście od niedawna, ale już dążyłam zauważyć że władza raczej nie dba tu o miasto i jego wizerunek. Dziurawe jezdnie, mnożace się bezpańskie koty i porozrzucane śmieci na terenach zielonych.

Oglądasz 51-70 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■