POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [17.03.2013, 12:49:41] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: Zakazano dokarmiania ptaków. Czytelnik woli gołębie niż koty

Kamień Pomorski: Zakazano dokarmiania ptaków. Czytelnik woli gołębie niż koty

fot. Wojtek Basałygo

O tym jak ciężko pogodzić żywot ludzi ze zwierzętami, opisuje jeden z naszych Czytelników. W liście przesłanym do redakcji wyraża swój sprzeciw wobec ustawienia przy ratuszu znaku zakazującego dokarmiania gołębi. Jest przekonany, że dużo gorsze od gołębi jest egzystowanie z wolno żyjącymi kotami.

- Na rynku Kamienia Pomorskiego pojawiła się informacja zakazująca karmienia ptaków, ponieważ naszej władzy nie podoba się bałagan spowodowany tym dokarmianiem. W innych miastach naszego kraju np. w Krakowie, karmienie gołębi to normalna rzecz – uważa Czytelnik.

Czytelnik uważa, że dużo gorsze jest egzystowanie z dzikimi kotami mieszkającymi w drewnianych domkach.

- Miasto daje pieniądze na dokarmianie dziko żyjących kotów. I nie patrzy na to jak one brudzą, a w ciepłe dni jak śmierdzi pod blokami. Zimą z kolei, chcąc się ogrzać, chodzą po maskach samochodów i mieszczą lakier – twierdzi Czytelnik. - Proponuje przejść się między blokami na przykład ul. Staromiejską, gdzie nowy parking i obszary zieleni szpecą pojemniczki, miseczki z karmą i pseudo domki dla kotów – dodaje Czytelnik.

Czytelnik widzi rozwiązanie dwóch problemów.

- Firma sprzątająca miasto niech zamiecie rynek rano i władza będzie widziała czystość za oknem, bo chyba tylko na taką odległość widzą problemy naszego miasta, a kocie mamy niech przygarną sobie te biedne kotki do domów – podsumowuje.


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 70

Gość • Niedziela [17.03.2013, 22:53:00] • [IP: 195.205.28.**]

Dokarmiajcie, dokarmiajcie. Rosołek z gołąbków jest bardzo zdrowy.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 22:23:53] • [IP: 79.186.113.**]

Osoby dokarmiające gołębie, gawrony itp., rzucają najczęściej okruchy pieczywa, makaron, ryż bądź ziemniaki. W pierwszej kolejności warto pamiętać, że pozostawienie ich w dużych ilościach jest zwykłym śmieceniem. W ten sposób, człowiek ingeruje w prawo selekcji naturalnej i utrudnia przetrwanie ptakom w trudniejszych warunkach. Takie, , darmowe stołówki” sprawiają, że zwierzęta stają się coraz śmielsze, zaczepiają przechodniów i zanieczyszczają obrane przez całe stado miejsce. Powstałe w ten sposób siedlisko brudu sprzyja rozprzestrzenianiu się zarazków, np. salmonelli, a także ektopasożytów: roztoczy, ptaszyńców oraz pcheł.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 22:22:29] • [IP: 79.186.113.**]

Przyzwyczajenie ptaków do regularnych dostaw żywności zaburza ich naturalne instynkty, zniechęca do przemieszczenia się i uniesamodzielnia, co później odczuwają podczas zimy. I co wy na to pseudomiłośnicy ptaków? Robicie sobie przyjemność, krzywdząc zwierzęta.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 22:11:52] • [IP: 79.186.113.**]

Tym, którzy tak kochają gołębie, życzę, żeby zamieszkały na ich oknach, tak jak to robią nam, mieszkańcom okolic ratusza. zaraz by zmienili zdanie. Karmienie ptactwa to wioskowy zwyczaj. Zabrakło wam kur? czy wspomnienia pracy na zlikwidowanej fermie?

Gość • Niedziela [17.03.2013, 21:49:56] • [IP: 79.184.185.**]

Ciekawe Burmistrzu co na to ten twój Bóg.Udajesz świetego, do kościółka biegasz. Myślę, że Bogu nie podobałoby sie to, ze zabraniasz ptaszki dokarmiac. Ciekawe co stało sie z łabędziami?Mam nadzieje, ze nikt ich nie odstrzelił.Troche pokory wobec świata by sie przydało panie burmistrzu, wobec zwierzat, przyrody. Na tamtym świecie zostanie pan rozliczony ze swoich poczynan, mam nadzieje, ze sprawiedliwie.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 21:41:54] • [IP: 79.184.185.**]

Do gość IP 37.30.49** Ciekawe jakiego syfa ty masz?

Gość • Niedziela [17.03.2013, 21:39:25] • [IP: 83.21.188.***]

DOKARMIAJMY NAWET NOCĄ

Gość • Niedziela [17.03.2013, 21:38:18] • [IP: 83.21.188.***]

TRZEBA WSZYSTKIE ZWIERZĘTA DOKARMIAĆ, A CO WINNY PIES Z KULAWĄ NOGĄ, ŻE JĄ MA -BRAK LUDZKOŚCI -SERDECZNOŚCI.

ARAGON • Niedziela [17.03.2013, 20:35:10] • [IP: 79.184.113.***]

Mam rozwiązanie! Całe te pseudo stare miasto, razem z tym ratuszem przenieść na Buniewice. Albo, zabrać radnym diety, to nikt w tym ratuszy nie zostanie. Co za poje... miasto razem z tymi mieszkańcami:))))

Gość • Niedziela [17.03.2013, 20:33:36] • [IP: 83.25.245.***]

karmić ptaki bo zdechną:)

Biały kruk • Niedziela [17.03.2013, 20:26:39] • [IP: 83.11.71.***]

Pamiętajcie tylko białe gołębie obowiązuje zakaz dokarmniania!

Gość bez prawa do życia • Niedziela [17.03.2013, 20:00:44] • [IP: 37.47.73.***]

Nas władze niszczą nad piractwem sie wyzywaja my uciekamy z kamienia i ptaki też odleca. Jaki gospodarz że ludzie uciekają. ..marnotrawcy...

Gość • Niedziela [17.03.2013, 19:52:07] • [IP: 109.243.99.***]

DO ADAMA życzę ci żeby na ciebie jutro gołąb nasrał , co ci zlego zrobiły koty ? oj co za ludzie

ADAM • Niedziela [17.03.2013, 19:26:43] • [IP: 109.243.52.***]

GOŁĘBIE - TAK KOTY POD BLOKAMI - NIE

Gość • Niedziela [17.03.2013, 19:25:19] • [IP: 83.21.167.*]

karmię i będę karmić, piękne ptaki

Gość • Niedziela [17.03.2013, 19:05:00] • [IP: 213.238.104.**]

nie długo zabronią jeszcze karmienia łabędzi

Gość • Niedziela [17.03.2013, 18:20:49] • [IP: 79.186.165.**]

tylko jak kot się załatwia to nie ma slau po kupie a jak gołebie srają na auta to juz nie sprzataja po sobie

Gość • Niedziela [17.03.2013, 17:52:21] • [IP: 46.113.94.**]

A my mieszkańcy powinniśmy zakazać urzędasom zakazywania czegokolwiek w tym mieście.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 17:30:18] • [IP: 83.11.107.**]

zakaz pierdzenia w stołki

Gość • Niedziela [17.03.2013, 17:29:07] • [IP: 83.23.46.**]

Wszystkie gołębie do odstrzelenia powinny być.

Gość • Niedziela [17.03.2013, 17:20:52] • [IP: 79.186.111.***]

dzieki kolo za zrozumienie ip:79.184.113 golebie im w glowie a robic nie ma komu z tego pierdzenia w stolki mozgi im sie polasowaly.A ja mam worek pszenicy i zaniose tym ptakom i wtedy bedzie afera

Gość • Niedziela [17.03.2013, 17:02:04] • [IP: 109.243.99.***]

Ten czytelnik to chyba jakiś idiota koty mu przeszkadzają. W tym Kamieniu każdemu coś nie pasuje i tak źle i tak nie dobrze. Pewnie jakbyście nie wyrzucali kotów na dwór i sterylizowali to by było ich mniej. Ale lepiej siedzieć w domu i pisać głupoty, a nie zająć się problemem.

Gość0101 • Niedziela [17.03.2013, 17:01:48] • [IP: 188.33.228.***]

pełne poparcie dla gościa 13, 55 -[IP: 79.186.111.***]

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:59:36] • [IP: 83.11.107.**]

TO JEST CHORE ŻEBY ZABRANIAĆ DOKARMIAĆ GOŁĘBIE.CIEKAWE CO NA TO WOJEWODA TRZEBA USTAWĘ DAĆ DO POPRAWKI...

Gość • Niedziela [17.03.2013, 16:48:45] • [IP: 79.186.113.**]

Zżerają kwiaty na rabatkach. I nie ma na to siły. Bardzo dobrze, że pojawił się ten znak.

Oglądasz 26-50 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■