W chwili obecnej można przeglądać mapy gminy Kamień Pomorski w połączeniu z mapami ewidencyjnymi, Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania gminy Kamień Pomorski, różnymi warstwami tematycznymi, planami zagospodarowania przestrzennego, mapami Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (np obszary Natura 2000) punktami adresowymi. Program umożliwia mierzenie odległości między punktami czy też powierzchni działki.
W przyszłości portal będzie uzupełniany o kolejne warstwy (pas techniczny i ochronny morskich wód wewnętrznych, nowo powstające plany zagospodarowania, nowe aktualizowane Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania gminy Kamień Pomorski). Dodatkowo można składać widok z warstwami dostępnymi z portalu www.geoportal.gov.pl. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą samodzielnie definiować dodatkowe źródła danych.
Ciekawostką jest zakładka ukazująca historyczne mapy gminy z roku 1935 i miasta z 1925 pozwalająca na przykład na wyszukanie niemieckich nazw miejscowości .
Strona przydatna będzie nie tylko dla potencjalnych inwestorów (tereny objęte planem, przeznaczenie w planie, tereny chronione przez obszary Natura 2000) ale także dla osób zainteresowanych zakupem działki na terenie naszej Gminy jak również dla każdego z mieszkańców, który będzie mógł zasięgnąć informacji dotyczącej jego własnej nieruchomości.
Zapraszamy do skorzystania z serwisu pod adresem:
punktyadresowe.pl
http://kamienpomorski.e-mapa.net/
Zapraszamy także do aktywnego udziału w tworzeniu kolejnych warstw czy uzupełnianiu serwisu o nowe dane.
Wszelkie informacje w tym zakresie prosimy o przesyłanie na adres: s.mamzer@kamienpomorski.pl, j.zalewski@kamienpomorski.pl. System został dopiero uruchomiony i wciąż jeszcze trwają prace nad jego aktualizacją i uzupełnieniem. Obecnie wprowadzana będzie mapa terenów okolic Trzebieszewa z 1912 r.
Tak szczerze to nie interesuje mnie jak miasto wyglądało w 1925 czy 1935r.Teraz jest POLSKIM miastem KAMIEŃ. Interesuje mnie jak wygląda teraz i co w nim się robi dla mieszkańców. Może mam się czuć winien że nie wygląda jak za Niemca i że jest miastem POLSKIM a może jeszcze zaczniemy ich przepraszać.
890 metrow placu nalezy do relstalraci ratuszowej
Świetne, wrażenie zwłaszcza robi podłożenie pod aktualny układ miasta mapy kamienia z 1925r.
Ten plac wokoło ratusza był zawsze pełen samochodów
ale betonowa pustynia wokół ratusza
super sprawa
świetna sprawa, szkoda tylko, że wykorzystane niekatulane mapy googla np. staromiejska zdaje się nie jest już ulicą" ślepą" a łączy się ze strzelecką itd.