Na początku mijającego tygodnia powołano nowego dyrektora – Renatę Hegielską. Ta złożyła rezygnację następnego dnia. Starosta znalazła się w patowej sytuacji.
- Decyzją Zarządu, od dnia 21 lipca 2012 roku obowiązki Dyrektora Domu Dziecka w Wisełce do czasu ogłoszenia konkursu powierzono Pani Krystynie Gogacz Naczelnikowi Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim – informuje Andrzej Zieliński, p.o. sekretarza powiatu kamieńskiego.
W placówce wychowuje się 18 podopiecznych w wieku od 7 do 18 lat.
Najpierw czekali aż wszystko wyremontują a teraz zamykają. Bardzo dziwne może jakąś agroturystyke chcą zrobic bo przecież dzieci rzadnych dochodów nie przynosiły to jak bedą wynajmowac na wakacje to bedą zarabiac. Liczą się tylko ze swoim zdaniem ale nie patrzą na dobro dzieci lecz swoje. Niech się zastanowia co czują dzieci i niech się poczują na ich miejscu
Dla mnie to wszystko jest chore. Po co zamykac ten dom dziecka dla tych dzieci to drugi dom a wychowawcy sa dla nich jak zastępczy rodzice do których sie przywiązali. Sama wychowałam się w tym Domu Dziecka i wiem jak to jest i jak sie czują te dzieci, napewno mają lepiej niż wcześniej.
co to sie dzieje? Od kad dyrektor Arys odszedl to dom dziecka schodzi na psy! Jak ja bylem wychowankiem to nie bylo zadnych takich problemow, ajak nie moga z decydowac to niech wybiora kogos z wychowawcow
także jestem tego samego zdania co IP.83.19.184.**
Ciekawe, komu zależy na likwidacji tego domu dziecka i kupieniu tej atrakcyjnej działki ?Każdy pretekst jest dobry.
do IP:77.253.205.*** SŁUCHAJ JEŚLI PATRZYSZ NA PISOWNIE TO SOBIE PATRZ ALE NIE WTRĄCAJ SIĘ BO CHYBA NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA O TYM JAK TO JEST WYCHOWAĆ SIĘ W DOMU DZIECKA. ..JA WIEM CO TAM SIĘ DZIEJE NA CO DZIEŃ WIĘC NIE MÓW MI JAK MAM PISAĆ POLONISTA SIĘ ZNALAZŁ I ODWAL SIĘ BO TE TWOJE KOCOPOŁY NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA O TYM CO SIĘ TAM DZIEJE...
Czy zna zasady pisowni, czy nie to chyba nie jest w tym momencie najważniejsze. Ważna jest opinia osoby, która tam przebywała i jakie ma odczucia z tego pobytu (nie wczasowego ) zbieg róznych okoliczności zapewne przyczynił się do tego. Takie miejsca jak domy dziecka nie powinny istnieć ale skoro już są to niech będą tym drugim lepszym " domem" .
Muwcie pisze się przez" ó" jak nie znasz podstawowych zasad gramatyki to skąd możesz wiedzieć czy nowa Pani Dyrektor nie ma uprawnień (nawet nazwisko przekręciłaś)
wedlug mnie to staroscinie chodzi tylko o pieniadze nic wiecej byla marzena dyrektorem dzieciaki mialy wszystko buly szczesliwe nikt nie wie jakl to jest wychowac sie w domu dziecka staroscina od kiedy zostala staroscina caly czas jej nic sie nie podoba zaluje pieniedzy dla dzieci bo jej nie starcza wyplata to musi zabierac domu dziecka. caly czas zmienia dyrektorki z powodu pieniedzy kiedy te dzieci maja byc szczesliwe mam tam rodzenstwo wiem na biezaco co tam sie dzieje nikt sie nie skarzyl nigdy na marzene koziec-muche muwcie co chcecie ale to staroscina ma problem ale tylko ze soba ja powinien ktos do cholery zwolnic a co gogac nawet nie ma uprawnien nie ma pojecia jak zajmowac sie dziecmi...
jak zwykle walka o stołki a co z dziećmi które kochają tych ludzi i przez ten czas się przyzwyczaiły i do opiekunów i do otoczenia co z nimi czy ktoś pomyślał o dzieciach już raz zabrano je od rodzin żeby miały lepiej a teraz znowu zabiorą te dzieci gdzie indziej porozdzielają
NIE HEGIELSKA TYLKO HENGIELSKA!!
Pani Gogacz będzie piastowała 2 stanowiska w starostwie i w domu dziecka, chyba że to był myk starosty i tym sposobem chce się pozbyć tej pani ze stanowiska naczelnika.
dostali nowych ale okaże się czy dlatego, że cofnięto zakaz (który był zresztą podjęty niezgodnie z prawem i procedurami)czy też to mydlenie oczu aby wyciszyć emocje nagromadzone ostatnio wokół tego tematu. Nikt nie chce zostać Dyrektorem bo nikt nie chce brać udziału w zamknięciu placówki te nowe dzieciaczki mają niby wzbudzić fałszywe poczucie, że wszystko się ustabilizowało i placówka będzie funkcjonować- jak będzie naprawdę czas pokaże i zweryfikuje kto w obecnym czasie gra czysto. TRZYMAM KCIUKI ZA DZIECI Z WISEŁKI.
Po pierwsze to Renata Hengielska nie Cegielska, po drugie ciekawe czy będzie konkurs bo jak na razie nie padł orientacyjny choćby termin konkursu więc poczekamy czy będzie tak jak powiedział sekretarz czy kolejny raz okaże się to ściemą, po trzecie do gościa który dziwił się, że dla 18 dzieci zatrudnia się tyle osób- poczytaj gościu Ustawę o pieczy zastępczej a dowiesz się, że nawet dla 14 i mniej wychowanków muszą być spełnione pewne warunki i zachowane standardy- do tego muszą być zatrudniane poszczególne osoby i nie ważne czy w placówce jest 30, 18 czy 12 dzieci.JESTEŚ ZIELONY!!
Od piątku już został wycofany zakaz przyjmowania dzieci, od razu dostali nowych, a muszka biedna nie wykazała sie przyjęciem dzieci. Kto z tym zrobi porządek?? Pewnie nik bo tylko tak naprawdę głupi wejdzie w te relacje. Brawo pani M.
Zawsze cierpią przez jakiś wydymasów niewinne dzieci.
Ten Dom miał Dyrektora ale osobiście nie podobał się Pani Starościnie, może Pani Starościna wróciłaby do swojego zawodu np. do Przedszkola tutaj już dosyć namieszała, kierując się dobrem swojej partii:)
skandal
czy to prawda, że zatrudnienie jako p.o. Pani Gogacz to złamanie ustawy mówiącej jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba zatrudniona na stanowisku Dyrektora placówki wychowawczej?!?!?!
18 dzieciaków bo podobno od roku starostwo wsrzymało przyjęcia, nech poczekają to ten dom umrze śmiercią naturalną.
dajcie oferta do PUP kamień jak macie problem ze znalezieniem pracownika (dyrektora)
a podobno wszystko to pod młotek idzie wiec sie nie ma co dziwic ze jakies wałki kreca z dyrekcja
Tytułomania.Placówka dla 18 podopiecznych potrzebuje DYREKTORA.Może jeszcze prezesa, główną księgową, kErowcę i pracownika gospodarczego i grono wychowawców itd.
podaj namiary to cie zatrudnimy
jak cos to ja moge isc tam do pracy na dyrekora