UMiG w Golczewie • Wtorek [08.05.2012, 09:15:23] • Golczewo
Golczewo: OSP Kretlewo zwycięzcą Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

fot. UMiG w Golczewie
Na zakończenie długiego weekendu, w sobotę 5 maja br. na stadionie miejskim w Golczewie, zostały zorganizowane gminne zawody sportowo-pożarnicze. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Golczewa, Zarząd Miejsko Gminny Związku OSP RP w Golczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie przy współpracy z Ludowym Klubem Sportowym Iskra Golczewo.
Zawody zostały oficjalnie otwarte przez Burmistrza Golczewa Pana Andrzeja Danieluka oraz Komendanta Gminnego OSP Pana Stanisława Szymanka.
Podczas oficjalnej części dokonano również wyróżnienia osób, które swoją codzienną działalnością wpisują się w zasługi dla pożarnictwa.
Srebrną odznakę otrzymali:
- Ryszard Tesarski,
- Zenon Romańczuk
Brązową odznakę otrzymali:
- Damian Kiełbasa,
- Andrzej Przygodzki,
- Rafał Banke,
Odznaczenie „Strażak Wzorowy” otrzymali:
- Piotr Grabowski,
- Tomasz Przychodzeń,
- Tomasz Bociański,
- Rafał Kotyło,
- Dariusz Niemczycki

fot. UMiG w Golczewie
W zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział 14 drużyn z poszczególnych jednostek OSP Gminy Golczewo. Tradycyjnie również w imprezie gościnnie uczestniczyli strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek: z OSP Ościęcin oraz OSP Joachimsthal z Niemiec.

fot. UMiG w Golczewie
Strażackie zmagania zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszym z nich była sztafeta, a następnie bojówka. Dzięki bezstronnej i profesjonalnej komisji z PSP Kamień Pomorski zawody przebiegły szybko i sprawnie.

fot. UMiG w Golczewie
Dużo emocji wzbudził występ najmłodszej kategorii strażackiej tj. żuczków z OSP Golczewo i Kretlewa. Oba ta zespoły w swoich konkurencjach uzyskały ten sam czas, zajmując równocześnie I miejsce.
Przedostatnim punktem programu był występ golczewskiej drużyny oldboy. Ku uciesze zgromadzonej publiczności zaprezentowali oni zabytkową konną sikawkę, serwisowaną i konserwowaną przez druha Wiesława Klocha.

fot. UMiG w Golczewie
Po zawodach odbyły się jeszcze dwie konkurencje pozaregulaminowe: cięcie drzewa i przeciąganie liny.
W cięciu drzewa bezkonkurencyjny okazał się duet braci: Mateusz i Łukasz Kozłowscy. Natomiast w przeciąganiu węża strażackiego pierwszy raz w historii zawodów zgłosiły się kobiece drużyny. W kategorii kobiet zwyciężyły dziewczyny z OSP Kretlewo w kategorii panów – OSP Kretlewo.
Dla kibiców i uczestników strażackiej imprezy zorganizowano wiele atrakcji m.in. dzięki sprawnej działalności zarządu LKS Iskra Golczewo przygotowano loterię fantową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.
Mimo chłodnej aury zawody przebiegały w gorącej atmosferze z zaciętą rywalizacją między gminnymi jednostkami OSP.
Wyniki w poszczególnych kategoriach
Seniorzy:
I miejsce OSP Kretlewo
II miejsce OSP Wysoka Kamieńska
III miejsce OSP Golczewo
IV miejsce OSP Kłęby
V miejsce OSP Kozielice
VI miejsce OSP Mechowo
Seniorki
I miejsce OSP Kretlewo
Chłopcy Starsi
I miejsce MDP Kłęby
II miejsce MDP Kozielice
Dziewczęta Młodsze
I miejsce MDP Golczewo
II Miejsce MDP Mechowo
Żuczki
I miejsce MDP Golczewo i MDP Kretlewo
Brawa dla chłopaków z Kozielic, szczególnie dla Gacka, który zepsuł swój popis na zakrecie. Ale było się z kogo posmiac chociaż:)
Marian ma fajną piłę!!
Kokokoko euro spoko!
Wysoka nie wzięła Mariana to i przegrała
Chłopaki z Kretlewa rzadko zawodzą:)
Jesli taka wieś to po co to wogóle ogladasz i komentujesz. Wejdz sobie na bardziej"ambitne" strony
wieś tańczy i śpiewa:)
Jak zawsze Kretlewo górą:)
Kozielice najlepsze ! :)
oooooo parasole
Chłopaki dali czadu !!
Piker, nie pochwaliłeś się:P