Burmistrz Kamienia Pomorskiego właśnie poinformował, że wciąż istnieje możliwość zwrotu kosztów usuwania azbestu i zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
Do dofinansowania mogą zgłaszać się osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.
Wnioski należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim w terminie do 27 KWIETNIA 2012 r.
Wysokość dofinansowania może wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych zadania.
Do kosztów kwalifikowanych zalicza się koszty:
- demontażu pokrycia lub wyrobów zawierających azbest,
- transportu odpadu niebezpiecznego z miejsca rozbiórki do miejsca unieszkodliwienia
poprzez składowanie,
- unieszkodliwiania poprzez składowanie odpadu niebezpiecznego na składowisku.
Ten widok z okna Panie Burmistrzu to chyba na wiate w PGK zapomniał pan że tam tyle azbestu czy gmina jako właściciel nie musi ?
widze, ze sie bardzo nudzisz.
Ludzie!!Dla swoich dzieci -segregujcie śmieci!!Nie kupujcie chińskiego plastikowego badziewia.
Popadamy w paranoję. Azbest jest tylko wówczas szkodliwy gdy" pyli". Czyli jest wystawiony na warunki atmosferyczne i wdychamy jego cząstki z powietrzem. Faktycznie zastosowanie odpowiednich farb przypuszczalnie by chociaż doraźnie załatwiło sprawę. Bo zdjęcie azbestu tu jedno, a nowe pokrycie dachowe to drugie. I niestety nowych pokryć nikt nie dotuje. Przy tym pamiętajcie o dokonaniu zgłoszenia w powiecie o wymianie pokrycia dachowego, bo inaczej grozi grzywna. Ciekaw jestem gdzie są te instytucje, które kiedyś wydawały aprobaty i atesty dla azbestu. Zdaje się, że były to instytuty państwowe, to może teraz państwo by się dołożyło do nowych pokryć dachowych, skoro wcisnęło nam bubla.
a co z budynkami należącymi do gminy kto ma wymieniać lokatorzy czy zakład mpgk
nie za slowka tylko za ortografie
Kurna, na fotce jest dach mojego garażu a nie pozwoliłem na fotkę.
Szanowny gościu! [07.03.2012, 12:55] • [IP: 83.168.85.**] Wszedłeś tu żeby łapać ludzi za słówka? Pilnuj siebie i tego jak Ty piszesz, bo zapominasz o przecinkach xD A już dalej w twoją dysortografię nie będę się zagłębiać, bo zapewne noga jesteś cwaniaku:P
Rakotwórczy azbest?? hmmm ciekawe czy to prawda z tego co wiem to gdy go sie tnie to moze byc rakotwórczy
połowa sieci wodociągowych jest z azbestocementu i ludzie z tego wodę piją, , , jakoś tego nie widzicie.
a za co mam zrobić nowy jak mam 800zł dochodu na 3 osoby
artur super gosc.
czy tego działania szkodliwego nie mozna jakos zmniejszyc np przez malowanie jakims srodkiem?
Gość • Środa [07.03.2012, 09:05] • [IP: 79.191.14.**] rety człowieku - zainwestuj nie w dach tylko w słownik ortograficzny" skąd" a nie" z kad" Ludzie. nie lubię ortografii i sam robię błędy. ale jakieś podstawy zachowujmy. inaczej trudno się nawet domyślać co autor miał na myśli.
po co w ogóle produkowali takie cos?najpierw niech dobrze zbadaja cos a pozniej dają do uzytku...
"Gmina na wniosek właściciela azbestu poleca utylizatorowi zdjęcie, transport i likwidację tego środka i jemu płaci za tą czynność|" popieram w 100 %
Osoba prywatna nie ponosi żadnych kosztów, za wszystko płaci gmina oraz fundusz ochrony środowiska!
Bardzo proszę zacząć od siebie i sami zgłoście się do siebie ogromne dachy w azbeście w PGK i pylą na całe miasto. a to przecież spółka gminna.
zrobić badania i wykazać że azbest jest nieszkodliwy tak jak sól drogowa
U moich dziadków gmina sama zalozyla taki dach to niech teraz go sama zdejmie, z kad oni maja na to wszystko wziac pieniadze? Budowa nowego dachu jest bardzo kosztowna, a z tego co tu wyczytalam to tylko koszty kwalifikowane zadania panstwo ponosi.
a tak naprawdę jak się go nie kruszy to jest nie grozny to jak z mąką też jest szkodliwa jak się pyli
ludzie wiecie jak się utylizuje tak zwany eternit poprostu jest wielka dziura wykopana na wysypisku i azbest tam do niej trafia tak robią szwedzi a unas tak samo robią to tak zwana utylizacja i dlatego mamy takie koszty z utylizacją człowiek jest ciemny to można ciemnotę wciskać a wiem jak to sie odbywa bo pracuje na jednym takim smietnisku otpadów w szwecji to tam też ludzi robią w balona ze koszty wysokie utylizacji najlepsza jest sciema. pozdrawiam artur
oprócz dofinansowania powinniśmy jeszcze dostać odszkodowanie
Brak świadomości, brak wiedzy, brak pieniędzy, brak miejsca składowania.
Tylko nikt nie pisze, aby otrzymać zwrot kosztów trzeba je ponieś, a ludzie nie mają pieniędzy. Należałoby pomyśleć o zmianie form zapłaty, np. Gmina na wniosek właściciela azbestu poleca utylizatorowi zdjęcie, transport i likwidację tego środka i jemu płaci za tą czynność