POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [22.02.2012, 06:49:38] • Międzyzdroje

Wapnica: Ruszyła budowa przystani

Wapnica: Ruszyła budowa przystani

fot. Wojtek Basałygo

Zakończyła się wycinka drzew w miejscu nowej przystani żeglarskiej. Zanim ciężki sprzęt rozpocznie prace przy umacnianiu nabrzeża, na placu budowy trzeba wykonać niezbędne prace porządkowe. W nowym porcie jednorazowo będzie mogło cumować 60 jachtów.

W tym miejscu przed laty funkcjonował niewielki port. Urząd Morski w Szczecinie wyłączył go z eksploatacji ze względu na fatalny stan nabrzeży. Po wielu latach przystań odzyska dawną świetność. Obiekt ma być motorem do rozwinięcia turystyki w okolicy. Mieszkańcy liczą, że przystań przyciągnie do nich turystów.

Firma Energopol SA ze Szczecina wykona marinę za kwotę 8,2 mln zł. Przystań ma zostać wybudowana do końca listopada bieżącego roku. Marina w Wapnicy to część projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Projekt "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego".


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-33 z 33

Gość • Środa [22.02.2012, 09:15:50] • [IP: 95.49.25.***]

W Wapnicy jest woda, kanaliza, gaz. światłowód. Są drogi. Tam jest teraz wysoka kultura techniczna, a ludzie też nie najgorsi. Chyba lepsi jak w całej Polsce. Nie narzekać. Trzeba się cieszyć. Często tam spędzam wolne chwile.

Gość • Środa [22.02.2012, 09:11:36] • [IP: 83.21.208.***]

ja bere te drzewa

Gość • Środa [22.02.2012, 09:10:02] • [IP: 95.49.25.***]

Po 60 latach prowizorek cały teren Zalewu Szczecińskiego będzie pięknym atrakcyjnym terenem turystycznym. Wszędzie blisko. Do Berlina, Szwecji tylko po 180 km. My Polacy będziemy mieli największy akwen wodny w tej części Europy. Wszystkie rozlewiska począwszy od Jeziora Dąbie przez cały Zalew Szczeciński, rozlewisko Dziwny, Świny po Bałtyk. Trzeba też dodać całe ujście Piany po Niemieckiej stronie. Jest to chyba z tysiąc km. całej linii brzegowej z pięknym nie zniszczonym krajobrazem. To perełka uznana w 1993 roku Europejskim Krajobrazem Roku/kamień okolicznościowy na Wydrzanach w Świnoujściu/.

Gość • Środa [22.02.2012, 09:07:41] • [IP: 89.69.37.***]

Przecież ci ludzie z Wapnicy by się pozabijali gdyby mieli brać te drzewa. Tak jak ktos napisal, że czekają tylko na silniki... Widać jaka patologia tam mieszka

Gość • Środa [22.02.2012, 09:04:01] • [IP: 80.245.177.***]

a kto bierze te drzewa bo mieszkańcy niebiorą no chyba że ten co pilnuje

Gość • Środa [22.02.2012, 09:01:49] • [IP: 217.98.13.**]

Wycinka drzew prowadzona jest na Wicku, czyżby powstała nowa trasa np. rowerowa do Wapnicy

Gość • Środa [22.02.2012, 08:34:21] • [IP: 77.253.143.***]

Te jachty już czekają na przystań. Widzicie już tą przepychankę żeby zacumować. :))

padalec • Środa [22.02.2012, 08:19:59] • [IP: 80.245.176.***]

"Mieszkańcy liczą, że przystań przyciągnie do nich turystów.". ...ta jasne liczą bardziej na okazje do podprowadzenia silików :)

Oglądasz 26-33 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■