Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim dołączyły do grona placówek stosujących Okołooperacyjną Kartę Kontrolną (OKK). Kartę wykorzystuje obecnie 26 szpitali w Polsce, a inicjatywę tą wspiera również: Towarzystwo Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich.
Wspierając zespoły zabiegowe w ograniczeniu liczby takich zdarzeń, WHO po konsultacjach z lekarzami chirurgii i anestezjologii, pielęgniarkami anestezjologicznymi i operacyjnymi oraz przedstawicielami pacjentów, opracowało Okołoperacyjną Kartę Kontrolną , która może być stosowana na każdej sali operacyjnej na całym świecie. Karta jest dostępna na stronie: www.cmj.org.pl/who/okk.pdf
OKK jest narzędziem służącym do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa oraz promowania skutecznej komunikacji i dobrej współpracy w multidyscyplinarnym zespole.
Okołooperacyjna Karta Kontrolna nie jest elementem polityki regulacyjnej ani ustawowej, lecz narzędziem, służącym klinicystom i innym profesjonalistom medycznym, zaangażowanym w poprawę bezpieczeństwa w celu ograniczenia możliwych do uniknięcia zgonów i powikłań.
Karta została zaadaptowana do specyfiki środowiska chirurgii w Polsce przez Ośrodek Współpracy z WHO w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Byłam pacjentką w sierpniu.Bardzo dobrze przeszłam zabieg i dziękuję całemu zespołowi chirurgii.Pozdrawiam personel.Alicja.
co z tego, że wdrażają okołooperacyjną kartę kontrolną jak debile nie wiedzą, że dziecko miesięczne bez nru PESEL posiada ubezpieczenie od państwa i zamiast ratować maleńkie dziecko wykłucają się z rodzicami o ubezpieczenie...paranoja!!
Gościu z godz. 15.53. O jakich młodych pielęgniarkach mówisz? Szkoły pielęgniarskie pozamykali, co mądrzejsze i młode dziewczyny wyjechały za granicę. W kamieńskim szpitalu średnia wieku pielęgniarek jest grubo po czterdziestce i wierz mi sił mają więcej niż te młode i na pewno nie myślą o dbaniu o swój kręgosłup. Starają się dziewczyny jak mogą, gdyż w obecnych czasach jak wiadomo o dobrą pracę nie jest łatwo.
Do kapitana Hak!!. Z tego co wiem to do szpitala idzie się po to żeby się leczyć głównie a nie najeść. Pozdrawiam
W szpitalu chodzi jednak o coś innego niż owe żarcie, wybrałbym jednak Gryfice.
Nie narzekajcie. Odkąd jest nowa pani dyrektor szpital zmienia się na lepsze, a żarcie ma chyba najlepsze w całym województwie. Nie ma porównania do Gryfic, gdzie leżałem ja, moja, żona i rodzina i niewiele brakowało a zdechlibyśmy z głodu.
śmiechu warte a co było do tej pory...karty okołooperacyjne stosowane są w każdym szpitalu posiadajacym blok operacyjny i to od ładnych paru lat. ..a przynajmniej odkad został nagłosniony problem zakażeń szpitalnych...żenujace chwalić sie czymś co stanowi podstawę dokumentacji szpitalnej pacjentów operowanych...
pacjencie dbaj o siebie sam bo Pielęgniarka niema teraz czasu -jest młoda i dba o swój kręgosłup :)
marketingowy bełkot dla naiwnych
Wykańczalnia Św. Jerzego. ;)
Procedura w Kamieniu to chyba szybki zgon, ha ha. ..
Gratulacje, tylko takie procedury powinny bć standardem w opiece nad pacjentem a nie hitem dnia!