POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [15.02.2012, 06:57:31] • Kamień Pomorski

Chomino: Pożar w budynku mieszkalnym. Rodzina potrzebuje pomocy!

Chomino: Pożar w budynku mieszkalnym. Rodzina potrzebuje pomocy!

fot. Wojtek Basałygo

12 zastępów straży pożarnej gasiło pożar dwurodzinnego budynku w Chominie (gm. Świerzno). Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Rodzina straciła dorobek życia. OPS Świerzno prosi mieszkańców o pomoc.

Strażacy zostali powiadomieni o pożarze we wtorek (14.02) około godziny 19:30. Natychmiast skierowano na miejsce strażaków ochotników i zawodowców. Akcja dogaszania pożaru trwała do późnych godzin nocnych.

Jak informuje Polskie Radio Szczecin, podczas opuszczania budynku jedna osoba przewróciła się i została ranna, trafiła do szpitala. W lokalu mieszkały dwie rodziny, pozostałym osobom nic się nie stało.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świerznie organizuje zbiórkę sprzętu gospodarstwa domowego: meble, lodówka, pralka, kuchenka, łóżeczko; odzieży dla chłopców w wieku 1 rok, 2 i 5 lat, odzieży dla osób dorosłych; środków czystości, artykułów higienicznych, artykułów spożywczych. Zbiórka organizowana jest dla rodziny, która w wyniku pożaru w dniu straciła dorobek życia.

Osoby chcące pomóc proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świerznie pod numerem telefonu 91 38-28-169.


Zaktualizowano: Środa [15.02.2012, 09:35:01]

komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Środa [15.02.2012, 11:01:12] • [IP: 83.11.62.***]

Ludzie czego wy sie czepiacie moze sami napiszcie artykuł o OSP wszystkich ze ta ma grata ta ma nówke itp a mietek z wiadrem latał nie pomyślicie o tych co wyjada ze wybiegajac z domu nie wiedza co sie jeszcze dzieje gdzie jada poprostu chca pomagac... Ale tu kazdy madry znowu jak by było za mało wozów to by sie czepiali ci najmądrzejsi zastanowic sie albo moze ci cwanaicy zorganizuja zbiurke na sprzed dla straży.. Brakuje wpisów jeszcze czego OSP Kaleń na rowerach nie przyjechał żal myslenia waszego

Gość • Środa [15.02.2012, 11:00:07] • [IP: 83.8.132.***]

no to teraz niech sie wykaza nasi pogorzelcy z kamienia tyle dostali od panstwa maja okazje sie odwdzieczyc i pomoc tym ludzia lepiej komus oddac co bedzie szanowal niz przepic CZEKAMY

Gość • Środa [15.02.2012, 10:49:28] • [IP: 83.11.69.***]

a co tam strażacy z wolina robili nawet tam jada gasić pożar widać ich starą scanie ciekawe ile tam jechali tym gratem

Gość • Środa [15.02.2012, 10:49:21] • [IP: 80.245.182.***]

Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, Świadom podejmowanych obowiązków strażaka, UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ być ofiarnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ŚLUBUJĘ przestrzegać prawa, dyscypliny oraz wykonywać polecenia przełożonych ŚLUBUJĘ strzec postanowień statutu OSP, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Gość • Środa [15.02.2012, 10:44:58] • [IP: 83.3.70.***]

Ludzie pamiętajcie głównie o rodzinie, która straciła dobytek całego życia, jedna dobra rzecz, że nikt nie zginął. Współczuję OSP Stuchowo bo te komentarze to pewnie współmieszkańcy.

Gość • Środa [15.02.2012, 10:29:53] • [IP: 83.23.200.***]

jak zwykle osp obrzuca sie blotem ze ci wyjechali a ci nie rywalizujcie na zawodach pozarniczych a nie na komentarze pomyslcie o tych rodzinach jaka ich spotkala tragedja i niech jeden z drugim zrzeknie sie ekwiwalentu za akcje na rzecz pogozelcow to bedzie postawa prawdziwego ochotnika

Gość • Środa [15.02.2012, 10:29:25] • [IP: 77.253.238.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.02.2012, 10:02:00] • [IP: 46.113.71.***]

co niektórzy to powinni dorosnąć do pisania komentarzy ale tak to jest jak sie nie pracuje tylko siedzi z dupą przed komputerem i sie plotami zajmują bo Stuchowo to i tamto paranoja

Gość • Środa [15.02.2012, 09:57:37] • [IP: 46.169.39.**]

To paliwa dla Stuchowa starczyło by dojechać?

Gość • Środa [15.02.2012, 09:48:27] • [IP: 81.219.167.**]

ja pie... kogo interesuje ze w Stuchowie prądu nie było i nie wyła syrena, chłopie ogarnij się.

Gość • Środa [15.02.2012, 09:39:15] • [IP: 83.20.8.**]

Jak stuchowo przed Garażem stało i sie kłócili o coś ;d

Gość • Środa [15.02.2012, 08:20:25] • [IP: 83.11.62.***]

widze idiotów an tym portalu nie brakuje jak jakies jednostki niema to już wielkie hallo jak jest to tez a pewnie wypowiadaja sie wielcymądrzy co stali z boku bserwowali no a jak wkońcu w internecie niebedzie wiadomo kto co pisze pozdro dla normalnych

Gość • Środa [15.02.2012, 08:13:14] • [IP: 157.25.36.***]

zamiast dawac glupie komentarze moglibyscie pomyslec co ta rodzina czuje, stracic dach nad głową to cos strasznego!!

Gość • Środa [15.02.2012, 07:39:00] • [IP: 172.17.194.****]

Stuchowo to jedna wielka parodia.Śmiech na sali.oni to tam nie wiedzieli co sie dzieje jak to nigdy do akcji nie jeździ w strachu byli, nie wiedzieli za co sie zabrać:)

Gość • Środa [15.02.2012, 07:17:39] • [IP: 10.217.29.*****]

Stuchowo szał zrobiło?hahaha:D I tak sie na nic nie przydali;)

Gość • Środa [15.02.2012, 07:15:11] • [IP: 77.113.183.*]

to Polskie Radio ma lepsze informacje niż nasi lokalni reporterzy - żal.pl widać, że brakuje rzecznika prasowego PSP z prawdziwego zdarzenia

Gość • Środa [15.02.2012, 07:04:16] • [IP: 79.191.71.***]

Nawet z Stuchowa straż jechała.I w Stuchowie prądu nie było jak syrena wyła.DZIĘKUJE.

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■